„Smaczna Gryflandia" – inicjatywa Powiatu Gryfickiego

  • 3.08.2018, 11:18
  • Stanisław Razmus
„Smaczna Gryflandia" – inicjatywa Powiatu Gryfickiego
Lokalna Grupa Działania „GRYFLANDIA” włączyła się w popularyzację zainicjowanego przez Starostwo Powiatowe stworzenia regionalnej książki kucharskiej „Smaczna Gryflandia” mającej zebrać najciekawsze przepisy kulinarne zaproponowane przez mieszkańców naszego regionu.

W piątek 27 lipca przy świetlicy wiejskiej w Wyszoborze odbyło się takie spotkanie popularyzujące tworzenie książki kucharskiej, tworzonej na podstawie przepisów nadesłanych przez uczestników konkursu „Smaczna Gryflandia". Pierwszy nagrodzony przepis, nominowany do opublikowania w wydawnictwie, to przepis na pasztet warzywny autorstwa Sołectwa Wyszobór. Podczas spotkania można było nie tylko skosztować zwycięskiego specjału, ale także poznać dokładny sposób jego przyrządzenia. Przewodniczący Zarządu LGD Gryflandia - Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać z tej okazji przekazał przedstawicielom sołectwa atrakcyjną nagrodę w postaci profesjonalnego grilla.

Podobne jak w Wyszoborze spotkania odbywają się w różnych miejscowościach na terenie powiatu gryfickiego, stanowiąc doskonałą okazją do aktywizacji i integracji środowisk wiejskich, a także do wspólnej zabawy.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (31)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe