Bezpieczniej na S 10?

  • 09.08.2018, 09:17 (aktualizacja 09.08.2018, 09:26)
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Bezpieczniej na S 10?
Przez lata samorządowcy z Suchania zabiegali o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 10 łączącej Szczecin z Warszawą. Nie raz mieszkańcy byli świadkami scen mrożących krew w żyłach, gdy piesi próbowali przejść przez drogę pomiędzy pędzącymi samochodami.

Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar podkreślała, że potrzebne jest bezpieczne przejście dla pieszych przy szkole ze względu na dzieci tam chodzące. W tej sprawie interweniował senator RP Grzegorz Napieralski wspólnie z radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Arturem Nyczem. Dopominanie się o poprawę bezpieczeństwa przyniosło oczekiwany skutek.

Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że do końca roku w Suchaniu zostaną zbudowane dwie sygnalizacje świetlne. Pieniądze na ten cel są już zabezpieczone.

To nie jedyne działanie podjęte przez samorządowców i parlamentarzystów na rzecz poprawy warunków mieszkańców wzdłuż krajowej 10. W lipcu w Wałczu odbyło się spotkanie z inicjatywy burmistrz Wałcza Bogusławy Towalewskiej oraz radnego Sejmiku Cezarego Szeligi i senatora RP Grzegorza Napieralskiego na rzecz przyspieszenia prac przy budowie s10. List w tej sprawie do Premiera RP Mateusza Morawieckiego podpisało kilkudziesięciu samorządowców od Warszawy do Stargardu.

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe