Za nami już piąta edycja Gryfickiej Dziesiątki

  • 8.08.2018, 19:06 (aktualizacja 08.08.2018 19:55)
  • Stanisław Razmus
Za nami już piąta edycja Gryfickiej Dziesiątki
To już jest naprawdę prestiżowa impreza biegowa o czym świadczy rosnąca liczba uczestników reprezentujących coraz bardziej odległe regiony kraju. Gryficka dziesiątka to wspaniała promocja naszego regionu i przykład tego, że jeśli znajdzie się grupa entuzjastów którzy przy tym fachowo zajmą się organizacją imprezy to sukces murowany.

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie i organizację tej wspaniałej imprezy. Gryficka dziesiątka to także wspaniała popularyzacja biegania w naszym regionie. Dowodem tego jest rozszerzenie formuły o najmłodszych uczestników którym zaproponowano specjalny bieg na kilkusetmetrowym dystansie.

Impreza zaczęła się tradycyjnie rywalizacją na krótszym , 5 km dystansie w którym wystartowało 23 uczestników w konkurencji biegowej i 44 zawodników w kategorii Nordic Walking.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów trasę pokonało 268 osób. Ponadto 23 uczestników wystartowało w biegu na 5 kilmetrów, a 44 osoby rywalizowały podczas 5-kilometrowego marszu z “kijkami” – Nordic Walking.

W biegu na 10 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 34 minuty 9 sekund prawdopodobnie ustanowił nowy rekord trasy.

Kolejne punktowane miejsca zajęli: Aleksander Kazimierow z Kalisza i Bartłomiej Mechliński z Torunia.

W kategorii pań miejsca na podium wywalczyły: Olga Kazimierowa z Kalisza, Sylwia Pietras z Zabrza oraz Wioletta Murawska ze Szczecina.

W biegu na dystansie 5 km najlepsi w kategorii panów to: Bartosz Jarocki ze Szczecina, Michał Wróblewski z Borzyszewa oraz Waldemar Lewandowski z Gorzowa Wielkopolskiego.

W kategorii pań tryumfowały kolejno: Joanna Knutelska z Przemkowa, Emilia Wieckowska z Maszewa oraz Edyta Małkowska z Ińska.

W Nordic Walkingu najlepsi okazali się: wśród panów – Jerzy Lubawiński ze Świdwina, Bogdan Wierchanowski z Golczewa i Marek Narożniak z Gryfic, a wśród pań – Magdalena Kamińska ze Szczecina, Iryna Gładkowska – ze Szczecina, oraz Halina Zbyryt z Nowej Rudy.

Przyznano też nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla najlepszych zawodników z powiatu gryfickiego.

W biegu dzieci na dystansie 500 m zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy którym udało się dobiec do mety.

W Gryfickiej dziesiątce w tym roku wspaniale dopisała pogoda oraz tradycyjnie już licznie zebrani kibice.

Organizatorzy imprezy to: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych “Wysoczańscy”, Sport-time Łukasz Przybysz, RunGryf Gryfice, Klub Sportowy Chrobry Gryfice, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Gryficach, a patronat – też już tradycyjnie - objęło Nadleśnictwo Gryfice.

Z pełnymi wynikami Gryfickiej Dziesiątki można się zapoznać  TUTAJ

Stanisław Razmus

Zdjęcia (180)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe