„Wakacje w mieście – wesoło, aktywnie i bezpiecznie.” w REGA ARENIE

  • 2.08.2018, 22:27
  • M.K.
„Wakacje w mieście – wesoło, aktywnie i bezpiecznie.” w REGA ARENIE
Odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców chcących twórczo i atrakcyjnie wypełnić wolny czas swoich pociech są półkolonie. Stwarzają one warunki do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji.

W dniach od 09.07.2018 do 20.07.2018 roku Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Płotach w hali sportowo-widowiskowej REGA ARENA zorganizował właśnie takie półkolonie dla dzieci, w których uczestniczyło 35 dzieci.

Dzieci uczyły się współpracy w grupie, odpowiedzialności, tolerancji i szacunku do innych osób. Podczas zajęć poruszono także kwestie profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Pod czujnym okiem opiekunów, według wcześniej przygotowanego harmonogramu, dzieci realizowały atrakcyjny program kulturalno – edukacyjny, w tym zajęcia sportowo – rekreacyjne, plastyczne, muzyczne i fotograficzne. Częścią programu półkolonii było uczestnictwo w atrakcjach zapewnianych przez Dom Kultury w Płotach – m.in. podczas zajęć kulinarnych poznawały zasady zdrowego żywienia, aktywnie spędzały czas w ramach zajęć rekreacyjnych na skwerze Kubusia Puchatka czy też poznawały tajniki tańca towarzyskiego.

W czasie dwóch tygodni trwania półkolonii największą atrakcją dla naszych młodych kolonistów była wycieczka autokarowa do Parku Trampolin Fun Jump Turzyn w Szczecinie, wycieczka na latarnię morską w Niechorzu oraz do Aqua Parku Sandra Spa w Pogorzelicy.

Zajęcia bawiły i uczyły. Dzieci wracały do domu pełne wrażeń i nie mogły się doczekać następnego dnia.

Piątek, 20 lipca był ostatnim dniem półkolonii. Uczestnicy wzięli udział w konkursach, grach i zabawach ruchowych na terenie przy Hali, biesiadowały przy wspólnym ognisku. Był to dzień podsumowania i podziękowania za wspólnie spędzony czas. Każde dziecko otrzymało drobny upominek i dyplom uczestnictwa.

 

Mirosław Kolanica

Dyrektor MGOKiS w Płotach

M.K.

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe