Wakacje w Pałacu, tutaj nie ma nudy!

  • 21.07.2018, 14:10 (aktualizacja 21.07.2018 14:14)
  • A. Rzepecka
Wakacje w Pałacu, tutaj nie ma nudy!
Ruszyła kolejna edycja projektu wakacyjnego „ARTrzebiatów - uzależnieni od kultury”, który otrzymał dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebiatowie, skierowanego do dzieci i młodzieży z Gminy Trzebiatów. Wpisując się w zadania gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych zakładamy realizację programu, w ramach którego realizowane będą działania promujące zdrowy styl życia i zapewnienie alternatywnych form spędzania czasu wolnego. „ARTrzebiatów – Uzależnieni od kultury” został zainicjowany w roku 2013 i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy. Tegoroczna edycja realizowana będzie w miesiącach lipiec – sierpień i będą to dwa bloki w terminach 10-20 lipca 2018 r. i 13-17 sierpnia 2018r.

Kolejny raz w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pojawili się białostoccy animatorzy Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Małgorzata Borowska i Małgorzata Joanna Borowska, by poprowadzić zajęcia dla dzieci w ramach „Wakacji w Pałacu”. Spotkania z pedagogiką zabawy zakładają to, aby dzieci poznały siebie bliżej, integrowały się, wzmacniały więzi, kreatywnie pracowały. Na początku wspólnie  ustalane są zasady zapewniające poczucie bezpieczeństwa, powstaje swoisty kontrakt zobowiązujący do wzajemnego szacunku, pomocy i dobrych relacji.

 Poprzez twórcze działania dzieci poszukują sposobów na organizowanie sobie wolnego czasu w produktywny i twórczy sposób. Dobra zabawa jest nie tylko  receptą na nudę, ale również oderwaniem się od codziennych problemów. Projekt zawiera zarówno elementy edukacyjne, jak i rozwojowe, a także wspiera dziecięce pasje i talenty. Animatorzy wykorzystują metody takie jak: burza mózgów, taniec integracyjny, twórcze zabawy plastyczne, twórcze zabawy muzyczne, działania ekologiczne, gry planszowe, krzyżówki, elementy socjoterapii.

 Zajęcia z KLANZĄ przebiegają pod różnymi hasłami. m.in.: ”Przepis na potwora”, „Ćwierćland”,”Zaczarowany las” , gdzie wykorzystuje się wiedzę dzieci, pomysły na stworzenie wyobrażonych przez siebie „cosiów”, krain, historyjek. Kreatywne pomysły, tańce, komiksy, zabawy integracyjne, które dostarczają rozmaitych pomysłów, umożliwiają  świadomą, kreatywną, pobudzającą do twórczych rozwiązań pracę  uczestników grupy. Zabawa z KLANZĄ  to dobra zabawa i  radosna atmosfera spotkań. I oczywiście kolorowa chusta klanzowska, która stała się już symbolem dobrej zabawy.

Malowane serca, koguciki, słonie, rybki pojawiły się na zajęciach artystycznych pod kierunkiem Anny Rzepeckiej i Marty Górskiej, w kolejnym dniu zajęć wakacyjnych „ARTrzebiatów- uzależnieni od kultury”. Malowanie na drewnie to bardzo ciekawa forma pracy plastycznej, a efekt ogranicza jedynie dziecięca wyobraźnia, a ta jest przeogromna i …kolorowa. I takie też są prace uczestników naszych zajęć.

Warsztaty kulinarne „Jedz zdrowo, kolorowo” to następna propozycja zajęć podczas, których dzieci samodzielnie przygotowują smaczne dania. Poznają zasady zdrowego odżywiania, techniki wykonania i podania  różnych przysmaków, korzystania z smacznych owocowych dodatków. Kształtują przez to nawyki zdrowego, „kolorowego” odżywiania i świetnie się przy tym bawią.

Przed nami kolejny tydzień zabaw z KLANZĄ  i sierpniowe warsztaty teatralne przygotowujące dzieci i młodzież do „Pałacowej Nocy w Muzeum”. Nie ma nudy! A my uzależniamy…od kultury!

A.Rzepecka

A. Rzepecka

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
카지노게임
카지노게임 28.10.2018, 18:36
I think the admin of this web site is genuinely working hard in support of his web page,
because here every information is quality based stuff. https://www.view777.com

Pozostałe