„Czytające podwórka” dojechały do Gosławia.

  • 20.07.2018, 15:35
  • K.K.
„Czytające podwórka” dojechały do Gosławia.
Nasza akcja pod nazwą „Czytające podwórka” zawitała do Gosławia. Główną koncepcją zadania jest edukacja ekologiczna i propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w miejscowościach wiejskich.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Karolina Kurczewska bibliotekarka z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy  Trzebiatowskim Ośrodku Kultury,  zaprezentowała młodym odbiorcom książkę Agnieszki Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic”. Głównego bohatera zrobił Antoś ze starej sprężyny, korka, sznurka, solniczki  i innych ciekawych rzeczy znalezionych na dnie szuflady. Wkrótce Sprężynek stał się nieodłącznym przyjacielem, który uczy jak postępować by nie wyrządzać szkody otoczeniu, jak segregować śmieci i powtórnie je wykorzystać. Panie Małgorzata Borowska i Małgorzata Joanna Borowska z Białostockiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza, zaproponowały namalowanie i pokolorowanie naszego bohatera, zwróciły również uwagę dzieci na kolory pojemników do segregacji śmieci i na różne formy recyklingu. Oprócz wyobraźni plastycznej dzieci uruchomiły także swoje kupki smakowe, przygotowując sałatkę jarzynową pełną witamin  z produktów, które możemy znaleźć w ogródku. Jak najbardziej kolorowo i zdrowo. Ostatnim punktem spotkanie było wręczenie książeczek, które są   nagrodą za wiedzę ekologiczną i pracę podczas zajęć. Dziękujemy panu Andrzejowi Sobczakowi sołtysowi wsi Gosław za zaangażowanie w naszą akcję.

Współorganizatorem akcji „Czytające podwórka” jest Starostwo Powiatowe w Gryficach.
K.K

K.K.

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe