„Upiększanie Miasta” w Nowogardzie – kolejne realizacje

  • 6.07.2018, 16:05
  • str
„Upiększanie Miasta” w Nowogardzie – kolejne realizacje
Zieleń, szczególnie ładnie utrzymana to niewątpliwie świetna wizytówka każdego miasta. W środę 4 lipca zakończył się kolejny etap upiększania Nowogardu. Niedawno pisaliśmy o akcji sadzenia drzew w Nowogardzie i już wtedy burmistrz Robert Czapla zastanawiał się nad propozycjami zgłaszanymi przez mieszkańców aby stworzyć w mieście jakieś rabaty czy też kompozycje z roślin kwiatowych trochę inne niż standardowo tworzone kwiatowe rabaty na terenie miasta.

Powstał pomysł aby nowe rozwiązania pojawiły sie przy alejkach nad nowogardzkim jeziorem – Zaprojektowane i wykonane przez profesjonalną firmę architektury krajobrazu rabaty o finezyjnych kształtach ze specjalnie dobranymi roślinami świetnia komponują się z otoczeniem.

O posadzonych roślinach i ich walorach estetycznych i pielegnacyjnych – wymieniając często bardzo egzotycznie brzmiące nazwy opowiada Jowita Frydryk z firmy Lavender z Nowogardu – projektanta i wykonawcy inwestycji.

To nie koniec propozycji klejnych upiększających nasadzeń w Nowogardzie, zgodnie z opracowaną już koncepcją kolejne takie rabaty mają powstać w rwejonie ulicy Warszawskiej i Armii Krajowej.

W prezentowanej fotogalerii zamieśzczamy też zdjęcia z rozpoczęcia inwestycji w drugiej połowie czerwca. Jak widać prace były bardzo życzliwie przyjmowane przez mieszkańców Nowogardu a grupa przedszkolaków spontanicznie i z ogromnym entuzjazmem włączył się nawet do pracy przy sadzeniu roślin. Jak widać na zdjęciach burmistrz Robert Czapla nie tylko jest pomysłodawcą tych realizacji a też osobiście uczestniczy w procesie ich powstawania.

 

str

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe