Trwa wysokie zagrożenie pożarowe lasów

  • 6.07.2018, 13:58 (aktualizacja 08.07.2018 14:37)
  • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie
Trwa wysokie zagrożenie pożarowe lasów
Już 230 pożarów lasu w tym roku odnotowano na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Łącznie spaliło się około 20 ha. Koszt pożaru jednego hekataru lasu jest szacowany na 10 000 zł. Niemal codziennie, w nadleśnictwach naszej Dyrekcji, wybucha jakiś pożar lasu.

Tylko w lipcu las płonął dotąd 22 razy na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Dochodzi do tego wiele interwencji straży pożarnej przy granicy lasu. Właśnie rozpoczęły się żniwa. Apelujemy o nie wypalanie ściernisk. Przy panującej suszy i silnym wietrze pożar może łatwo przenieść się do lasu. Powyżej aktualna mapa zagrożenia pożarowego lasu. Kolor żółty oznacza zagrożenie średnie.
#PożarWLesie

Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe