Inauguracja Gryfickiego Lata Muzycznego 2018

  • 02.07.2018, 14:43 (aktualizacja 04.07.2018, 23:49)
  • str
Inauguracja Gryfickiego Lata Muzycznego 2018
W niedzielę 1 lipca w Ogrodzie Japońskim odbył się pierwszy tego lata koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego. Stęsknieni za letnim muzykowaniem „pod chmurką” zapełnili nie tylko zaimprowizowaną widownię ale też przyległe alejki Ogrodu Japońskiego. Na widowni dostrzegliśmy pana burmistrza z małżonką oraz radnych i pracowników urzędu w Gryficach. Pogoda dopisała i przesuwające się chmurki były tylko milczącym urozmaiceniem błękitnego nieba, chwilami tylko silniejsze podmuchy wiatru czyniły trochę zamieszania w z nutami grających muzyków.

Przed gryficką publicznością wystąpił zespół Baltic Neopolis Quartet oraz Fabio Fernandes w koncercie pt. "Od Wenecji do Ameryki". Artyści zaprezentowali: Serenade for guitar and strings - M. Arnolda, Guitar Concerto in Dmajor - A. Vivaldiego i Quintet with Guitar No. 4, Dmajor G488 (III. Grave Assai and Fandango) L. Boccheriniego. Występ szczecińskich muzyków z Baltic Neopolis Quartet: Filipa Lipskiego – skrzypce, Alicji Miruk-Mirskiej -skrzypce, Damina Kułakowskiego – altówka, Elżbiety Rychwalskiej – wiolonczela oraz Fabio Fernadesa – gitara został gorąco przyjęty i zebrał burzę oklasków.

Przed koncertem wystąpiła Natalia Bałasz, która zaprezentowała dwa utwory w gitarowej aranżacji.

Do zobaczenia za tydzień…

str

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe