Turniej Oldbojów ,,Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego" 2018 za nami...

  • 1.07.2018, 14:12
  • Grzegorz Ratajczyk
Turniej Oldbojów ,,Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego" 2018 za nami... Stanisław Razmus
Turniej Oldbojów ,,Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego" za nami. W sobotę 30 czerwca na Stadionie Polonii Płoty już po raz siedemnasty rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Oldbojów im. Tadeusza Kowalczyka +35 i po raz trzeci Turniej piłki Nożnej Odbojów +50 im. Stefana Medyńskiego.

Odbyła się impreza piłkarska poświęcona zasłużonym działaczom dla całej piłkarskiej społeczności w Płotach. Śp. Tadeusz Kowalczyk był wieloletnim piłkarzem i działaczem, natomiast Śp. Stefan Medyński założycielem grupy oldboj, wiernym kibicem i działaczem  klubu z Płot. Przez wiele lat działali społecznie w świecie piłkarskim naszej małej miejscowości, zachęcając zarówno starszych jak i tych młodszych do gry w piłkę. Stefan sam też do końca swoich dni intensywnie uczestniczył w życiu piłkarskim klubu. Śp. Stefan Medyński zmarł podczas jednej z gierek oldbojów.  Wydarzenie już chyba na stałe zagościło w kalendarzu sportowym naszej ekipy, ale też miasta Płoty. Dzięki zapałowi kilku osób, pomocy pozostałych oldbojów  i Gminy Płoty z roku na rok udaję się zorganizować to przedsięwzięcie. Mimo tego, że według nas wszystko zapięte jest na ostatni guzik zawsze pojawiają się nieoczekiwane trudności. Nie inaczej było i tym razem, bo w przeddzień turnieju wycofała się drużyna Iskra Golczewo. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Prezesa Polonii i Przewodniczącego Rady Piotra Jasinę, Panią Alicję Kowalczyk i Pana Piotra Medyńskiego przystąpiliśmy do rozgrywek. Większość ekip od początku uczestniczy w turnieju a w nich te same twarze, to świadczy o tym, że formuła spełnia ich oczekiwania. Już po pierwszych meczach dało się zauważyć faworytów. Jak co roku mocna Radowia, solidny Pomorzanin, tym razem odmłodzona Sparta mogą powalczyć o najwyższe cele.  

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Udział wzięli:

GKS BIZON CERKWICA, MKS SPARTA GRYFICE, LKS RADOWIA RADOWO MAŁE, LKS POMORZANIN NOWOGARD, SOKÓL STARA DĄBROWA OLDBOJE, LKS POLONIA PŁOTY

Klasyfikacja końcowa:

XVII TURNIEJU OLDBOJÓW IM. TADEUSZAKOWALCZYKA +35

  1. MKS SPARTA GRYFICE
  2. GKS BIZON CERKWICA
  3. LKS POLONIA PŁOTY
  4. GKS BIZON CERKWICA

Najlepszy zawodnik turnieju – Dariusz Mentel (LKS RADOWIA RADOWO MAŁE)

Najlepszy strzelec turnieju – Mariusz Remplewicz (MKS SPARTA GRYFICE)

III TUTNIEJOLDBOJÓW IM. STEFANA MEDYŃSKIEGO +50

  1. LKS POMORZANIN NOWOGARD
  2. LKS POLONIA PŁOTY
  3. SOKÓL STARA DĄBROWA OLDBOJE

Najlepszy zawodnik turnieju – Jan Nabrzewski ( LKS POLONIA PŁOTY)

Najlepszy strzelec turnieju – Bogdan Sobolewski (LKS POMORZANIN NOWOGARD)

Podsumowując, turniej ponownie zakończył się sukcesem, co daje nam podstawy do organizacji kolejnego. W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego organizacji. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którym jeszcze chce się grać oraz kibicom, którzy zasiedli na trybunach. Podsumowując całą imprezę, sobota piłkarska na stadionie w Płotach przebiegła w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Piękna słoneczna pogoda,  zatem idealne warunki do gry w piłkę. Jednak każdy bawił się w piłkę nożną, a tradycja piłkarska została podtrzymana.

                Na zakończenie dokonano dekoracji i wręczenia pucharów, statuetek i nagród rzeczowych dla uczestników XVII TURNIEJU OLDBOJÓW IM. TADEUSZA KOWALCZYKA +35 i III TUTNIEJ OLDBOJÓW IM. STEFANA MEDYŃSKIEGO +50. Dekoracji dokonali: małżonka Tadeusza Alicja Kowalczyk, syn Stefana Piotr Medyński i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Opieki Społecznej i Kultury Fizycznej Marcin Makowiecki. Zapraszamy na kolejną edycję już w przyszłym 2019 roku.

Inicjatywa całego turnieju wzięła się z stąd, że to ja tworzę historię Polonii Płoty. Chcę, aby pamięć po zawodnikach i działaczach, którzy żyli przede mną była dalej kontynuowana i dlatego to już XVII TURNIEJ OLDBOJÓW IM. TADEUSZAKOWALCZYKA +35 i III TUTNIEJOLDBOJÓW IM. STEFANA MEDYŃSKIEGO +50. - podsumował prezes Polonii Płoty Grzegorz Ratajczyk

  "Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy oraz czas wdzięcznej pamięci"

 

FOTO: Stanisław Razmus

 

Grzegorz Ratajczyk

Zdjęcia (62)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe