Burmistrz Gryfic otrzymał absolutorium

  • 28.06.2018, 10:51
  • str
Burmistrz Gryfic otrzymał absolutorium
Najważniejszym punktem porządku obrad LI sesji Rady Miejskiej w Gryficach było podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium dla burmistrza Gryfic za 2017 rok.

Burmistrz Andrzej Szczygieł w wystąpieniu na temat wykonania budżetu za rok 2017 bardzo obszernie omówił uwarunkowania realizacji budżetu w 2017 roku na który miało wpływ wiele niekorzystnych czynników pojawiających się w sferze gospodarki a głównie związanych z realizacją inwestycji, rosnące ceny materiałów budowlanych i problemy ze znalezieniem wykonawców to najważniejsze źródło napięć. Mimo to udało się zrealizować większość zadań inwestycyjnych a wykonanie budżetu jest prawdopodobnie najlepsze spośród gmin powiatu gryfickiego.

Prawidłowość i jakość wykonania budżetu w gminie Gryfice za rok 2017 potwierdziły też opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. W tej sytuacji radni nie mieki wątpliwości i jednogłośnie udzielili brmistrzowi Andrzejowi Szygłowi absolutorium. Odnosząc się do podjętej przez radnych uchwały burmistrz podkreślił, że absolutorium to nie tylko jego osobisty sukces ale efekt bardzo dobrej pracy całego Urzędu Miejskiego.

Warto podkreślić, że LI sesja obradowała po raz pierwszy w nowej sali obrad. Trzeba przyznać, że sala i jej wyposarzenie robi wrażenie. Część jej urządzeń jest jeszcze w fazie rozruchu ale już wkrótce – jak zadziałają wszystkie elektroniczne nowinki z kartami do logowania się radnych i sprawną transmisją obrad w internecie będzie to naprawdę XXI wiek.

W trakcie dalszych obrad radni odrzucili projekt uchwały dotyczącej nowego ustalenia wynagrodzenia burmistrza Gryfic – wynikającej z rozporządzenia Rady Ministrów dot. zmniejszenia wynagrodzeń m.in. pracowników samorządowych.

Podjęto m.in. uchwały w sprawie:

- przyznania dotacji dla Parafi Rzymskokatolickiej p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Świeszewie i Parafi Rzymskokatolickiej p.w. WNMP w Gryficach na dezynsekcję części drewnanej konstrukcji w obu kościołach parafialnych,

- przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi orazx zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy Gryfice w 2018 r.,

- podjęto uchwałę o przystąpieniu gminy Gryfice do Gminnej Spółki Wodnej „REGA”.

W związku z przerwą wakacyjną w lipcu nie przewiduje się zwołania kolejnej sesji Rady Miejskiej.

str

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe