Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury pozyskuje fundusze na kulturę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego

  • 28.06.2018, 09:48
  • mg
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury pozyskuje fundusze na kulturę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury od wielu lat pozyskuje fundusze na szereg swoich działań i inicjatyw. W tym roku ze środków Województwa Zachodniopomorskiego otrzymaliśmy dofinansowanie na „Sąsiady” – Trzebiatowskie Spotkania Kultur na kwotę 5 000,00 zł.

Celem zadania jest propagowanie i popularyzowanie tradycji kulturowych grup mniejszości narodowych (niemieckiej i ukraińskiej) na Pomorzu Zachodnim oraz dziedzictwa kulturowego nawiązującego do tradycji osadników i przesiedleńców. Ponadto Województwo Zachodniopomorskie wsparło w kwocie 10 000,00zł realizację zadania „Trzebiatów - spotkania pomorskie”, które poświęcone jest historii i kulturze Pomorza, jego zabytkom, architekturze, sztuce, archeologii, przyrodzie, słynnym postaciom. Celem zadania jest odkrywanie i popularyzowanie nieznanych lub mało znanych dotychczas tematów związanych z historią, kulturą i sztuką Pomorza w jego historycznych granicach na przestrzeni dziejów (od wczesnego średniowiecza po czasy najnowsze). W tegorocznej edycji programu SPOŁECZNIK – TTK złożyło dwa wnioski. Po rozstrzygnięciu jednego z naborów otrzymaliśmy dotację w kwocie 3 000,00zł na realizację zadania WOKÓŁ SŁONIA, w ramach którego zrealizujemy m.in. inicjatywę polegająca na odnowieniu konstrukcji słonicy Hansken, która co roku prowadzi korowód podczas Święta Kaszy.  Oczekujemy na rozstrzygnięcie kolejnego naboru, w ramach którego złożyliśmy wniosek W KUCHNI NASZYCH PRZODKÓW. Natomiast dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie ( 5 000,00zł),  przeprowadzone zostaną działania w ramach zadania CEGLANE HISTORIE, przyczyniające się do ochrony, promocji oraz zwiększenia społecznej świadomości (mieszkańców, turystów) na temat wartości gotyckich budowli sakralnych i świeckich, w szerszym kontekście krajobrazu historyczno-kulturowego Trzebiatowa.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

mg

mg
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wilma
Wilma 11.10.2018, 17:09
Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to say
that I have really enjoyed surfing around your weblog posts.

After all I'll be subscribing on your rss feed and I'm hoping you write once more very soon!
Situs Agen Bola Terbaru Di Indonesia

Pozostałe