Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności w parafii Konarzewo

  • 26.06.2018, 10:51
  • JM
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności w parafii Konarzewo
W parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie gościliśmy Obraz Matki Bożej Solidarności oraz replikę Krzyża Nowohuckiego. Peregrynacja obrazu jest częścią przygotowań NSZZ "Solidarność" Regionu Pomorza Zachodniego do pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę.

Obraz na co dzień przechowywany jest w Częstochowie. Był on świadkiem wielu wydarzeń z historii "Solidarności" i jest związany z bł. ks. Jerzym Popiełuszką, który otrzymał jedną z wersji tego obrazu. Parafia Konarzewo gościła obraz i krzyż przez osiem dni, które były modlitewnym czuwaniem. Apel Jasnogórski, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, modlitwa za osoby uzależnione, za bezrobotnych gromadziły codziennie parafian oraz gości wypoczywających nad morzem przed obrazem Matki Bożej prosząc o wstawiennictwo przed Panem Bogiem. Tak jak błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko powiedział, że "Solidarność zrodziła się z krzywdy robotników, ale zrodziła się także na kolanach i modlitwie milionów ludzi, którzy z Bogiem przemieniali świat i Ojczyznę" tak i my przez modlitwę prosimy Maryję o opiekę naszych rodzin, parafii i Ojczyzny. Dziękujemy członkom NSZZ "Solidarność" oraz ks. proboszczowi Marcinowi Smolidze za możliwość uczestniczenia w modlitwie i czuwaniu.

Tekst i zdjęcia

Jolanta Mruk

JM

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe