Pielgrzymka rowerowa "Dla Niepodległej"

  • 25.06.2018, 22:02 (aktualizacja 25.06.2018, 22:06)
  • Jolanta Mruk
Pielgrzymka rowerowa "Dla Niepodległej"
Parafianie z Konarzewa i Cerkwicy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Pustkowa. W parafii cerkwickiej od kilku lat odbywa się rowerowa pielgrzymka pod replikę krzyża.

Pielgrzymi przywożą ze sobą relikwie świętego Jana Pawła II, którym wierni oddają cześć podczas mszy świętej odbywającej się u stóp krzyża w łodzi. W tym roku pątnicy przybyli pod krzyż, aby modlić się za Ojczyznę z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości stąd też hasło pielgrzymki "Dla Niepodległej". Pielgrzymując do Pustkowa rowerzyści z Konarzewa nawiedzili świątynie w Rewalu i Trzęsaczu. Po mszy świętej pątnicy i goście wspólnym zdjęciem upamiętnili czas pielgrzymowania i udali się do Dworku Prawdzic w Niechorzu na poczęstunek. Uczestnicy pielgrzymki przekazują podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej zorganizowania, a przede wszystkim gospodarzowi miejsca księdzu Krzysztofowi Przybyło, księdzu Kazimierzowi Olejniczakowi, księdzu Marcinowi Smolidze oraz właścicielom Dworku Prawdzic.  

Tekst i zdjęcia

Jolanta Mruk

Jolanta Mruk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wierny
wierny 02.07.2018, 15:47
Z parafii Cerkwica to aż 5 osób było. Jaki ksiądz parafianom, tak parafianie księdzu.

Pozostałe