Gryfice - Gra miejska 2018 - Jak znaleźć Skarb Landrata...

  • 19.06.2018, 09:35 (aktualizacja 21.06.2018 09:42)
  • Stanisław Razmus
Gryfice - Gra miejska 2018 - Jak znaleźć Skarb Landrata...
W niedzielę 17 czerwca centrum Gryfic już po raz drugi zamieniło się w wielką mapę do gry. Do gry zorganizowanej przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gminę Gryfice przyłączyć mógł się każdy i to zupełnie za darmo. Za to nagrody przygotowane przez organizatorów były całkiem atrakcyjne. Nic dziwnego, że do rywalizacji przystąpiło ponad 200 uczestników!

Fabuła tegorocznej rozgrywki została osadzona we wczesnych latach XIX wieku. Gracze wcielają się w rolę poszukiwaczy skarbu gryfickiego landrata von Wrichen'a (urzędnika administrującego powiatem), który tuż przed najazdem wojsk napoleońskich utracił wielki skarb pełen złota i kosztowności. Skarb nigdy nie opuścił Gryfic, więc wciąż jest nadzieja na jego odnalezienie. W drodze do odkrycia skarbu poszukiwacze odkrywają kolejne wskazówki, przechodzą próby pozwalające na zdobywanie i gromadzenie dukatów których odpowiednia ilość doprowadzi do zwycięstwa. Nieliniowa rozgrywka umożliwiała wiele stylów gry zgodnie z preferencjami graczy dając preferencję pomysłowości i niestandardowemu myśleniu, ważne było też współdzialanie w zespołach.  

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Najskuteczniejszym graczem okazał się Mateusz Manturuk którego zespół zgromadził 730 dukatów i to właśnie jemu przypadła główna nagroda Woucher na wybrany profil nauki w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu o wartości 3000 zł, buty piłkarskie Grzegorza Krychowiaka oraz zestaw gadźetów i upominków.

Drugie miejsce zajął zespół Dominiki Jaksim (485 dukatów) który odjechał ufundowanym przez burmistrza Gryfic rowerem, z piłką z autografem Grzegorza Krychowiaka i oczywiście zestawem gadżetów i upominków.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Adama Sobinka (372 dukaty) która oprócz nagród za trzecie miejsce „zgarnęła” nagrodę dla najmłodszego uczestnika którym okazał się 16 miesięczny Adam Sobinek.

Czwarte miejsce zajęła drużyna Wojciecha Kaloty – 370 dukatów a piąta – punktowana lokata przypadła drużynie Wioletty Borkowskiej – 345 dukatów.

W trakcie gdy poszukiwacze Skarbu Landrata przemierzali Gryfice Plac Zwycięstwa zamienił się w wielkie centrum rozrywki, oferyjącym atrakcje zarówno dla młodszych, nieco starszych i już dorosłych miłośników dobrej zabawy.

W programie znalazły się gry i zabawy jak turniej streetballa, konkurs strzelecki zorganizowany przez Gryf Tactical Group, dmuchańce stoiska gastronomiczne w tym pokazy kulinarne z degustacją przyciągającą liczną rzeszę smakoszy. Warsztaty ZPSB. Pokazy służb – policji oraz straży pożarnej tradycyjnie przyciągały najmłodszych uczestników. W pomieszczeniach GDK rozxwinął się punkt krwiodawstwa a naplacy można było zarejestrować się jako dawca szpiku. Na scenie wystąpili młodzi gryficcy artyści. Cały czas działo się coś ciekawego tak, że czas oczekiwania na ogłoszenie wyników tegorocznej Gry Miejskiej upłynął niepostrzeżenie.

Zapraszamy do naszej fotogalerii z tegorocznej imprezy:

Stanisław Razmus

Zdjęcia (80)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe