Nowogard: Nowe lampy przy murach nad jeziorem

  • 15.06.2018, 23:19
  • str
Nowogard: Nowe lampy przy murach nad jeziorem
Od dłuższego już czasu pracownicy ZGK borykają się z kolejnymi awariami oświetlenia alejki przebiegającej wzdłuż muru nad jeziorem oraz w rejonie ulicy Osiedlowej. Spowodowane to jest pogarszającym się stanem technicznym oświetlenia w tym rejonie. Oświetlenie to powstało jeszcze w latach 70 ub. wieku i pomimo systematycznej konserwacji i wymiany kolejnych zdekapitalizowanych elementów stawało się coraz trudniejsze do utrzymania w sprawności i co gorsza, bardzo kosztowne w eksploatacji.

W środę, 13 czerwca, burmistrz Robert Czapla podpisał z wykonawcą, firmą JASTAR P.U.H. Jan Starczewski, umowę na wykonanie nowego oświetlenia nad nowogardzkim jeziorem.

W  przetargu do tej inwestycji zgłosiły dwie firmy: AREKS z Łobza oraz trzebiatowski JASTAR, który zaoferował cenę niższą o ponad 27 tys. złotych co zadecydowało o wyborze tej oferty.

Tym razem sam akt podpisania umowy odbył się „w plenerze”nad nowogardzkim jeziorem i zostało poprzedzone wizją lokalną aktualnego stanu oświetlenia. Burmistrz Robert Czapla w towarzystwie inspektora z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska UM Adama Aniuksztysa, radnych RM Jolanty Bednarek i Anny Wiąz oraz wykonawcy Jana Starczewskiego dokładnie oglądał aktualny stan tego oświetlenia zapoznając się przy okazji z planowanymi zmianami.

Inwestycja obejmuje wykonanie i montaż w 18 lamp z energooszczędnymi źródłami światła w technologii LED. Nowe lampy będą instalowane trwałych,betonowych umocowaniach. Ujednocona będzi wysokość do ok. 4 m i zostaną wykonane z czarnego tworzywa sztucznego, odpornego na promieniowanie UV, przebarwienia i korozję. Ze względu na usytuowanie w rejonie zabytkowych murów lampy będą stylizowane na stylowe lampy gazowe dzięki czemu lepiej wkomponują się w parkowe otoczenie.

Zgodnie z umową prace mają być wykonane do 15 października co oznacza, że jesienne spacery wzdłuż murów mieszkańcy będą mogli w nowym jakościowo i bardziej romantycznym oświetleniu.

str

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe