Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze innym osobom.

  • 13.06.2018, 13:12
  • Stanisław Razmus
Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze innym osobom.
We wtorek policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, który udostępniał dopalacze innym osobom. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

We wtorek w nocy policja otrzymała informację, że do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach trafiły młode osoby z objawami ciężkiego zatrucia nieznaną substancją. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą.

Dodatkową trudnością w wyjaśnieniu przyczyn całej sytuacji był fakt, że osoby, które trafiały do szpitala były w poważnym stanie i nie można było nawiązać z nimi kontaktu.

Policjanci pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych działań, zebranych informacji w tym ustaleniom operacyjnym, po kilkunastu godzinach zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów w jego mieszkaniu.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu mężczyzny wagę elektroniczną, kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych, jeden woreczek strunowy z zawartością białego proszku i suszu roślinnego, a także pudelku metalowe z zawartością białego proszku. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do analizy laboratoryjnej. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany przez Policję.

18-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe