Jak radzić sobie w upały? Pij wodę z kranu zamiast soków z kartonu

  • 31.05.2018, 13:40
  • Wodociągi Zachodniopomorskie
Jak radzić sobie w upały?    Pij wodę z kranu zamiast soków z kartonu
Jeszcze lato się nie rozpoczęło, a już mamy upały. Co pić najlepiej? Odpowiedź jest prosta: wodę. Woda jest ważnym składnikiem naszego organizmu. Uczestniczy w wielu kluczowych procesach. W trakcie upałów nasz organizm traci wodę i elektrolity poprzez pot.

Utrata wody już w granicach 2% masy ciała może powodować m.in zaburzenia koncentracji, zmęczenie, senność, spadek tolerancji na wysiłek fizyczny.
Ile wody należy pić? Około 2-3 litrów w zależności od płci, wieku, wykonywanej pracy, wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na słońce. - Na odwodnienia najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze. Należy pamiętać o tym, że kawa odwadnia organizm, więc zaleca się do kawy wypijać szklankę wody. Prostym sposobem na uzupełnienie braków zarówno wody i elektrolitów jest domowy napój izotoniczny.

Można zrobić go z wody, cytryny, miodu i soli - mówi Natalia Podlaszczak, dietetyk sportowy wspierający akcję edukacyjną "Zdrowa Woda" w szkołach na terenie Pomorza Zachodniego.

Wodociągi Zachodniopomorskie w Goleniowie dostarczają wodę na terenie 29 gmin Województwa Zachodniopomorskiego. Firma prowadzi akcję promującą picie wody z kranu "ZDROWA WODA", której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego trybu życia. W ramach akcji zostały postawione poidełka w szkołach: Stepnicy, Mierzynie i Grzędzicach. Promotorem akcji jest Damian Zieliński, olimpijczyk kolarstwa torowego.

Wodociągi Zachodniopomorskie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe