Niezwykła noc w Muzeum

  • 23.05.2018, 00:24
  • TOK
Niezwykła noc w Muzeum
Pałac nad Młynówką był sobotniego wieczora (19.05.) miejscem szczególnego wydarzenia. Kolejny już raz zawitała do nas Europejska Noc Muzeów. Tym razem pod hasłem ,,Dzień i noc w Muzeum”.

Już w piątek można było bezpłatnie zwiedzić wszystkie wystawy i ekspozycje oraz wziąć udział w pieczeniu słynnych pierników norbertańskich. Natomiast w sobotę od godz. 18. dziedziniec pałacu zamienił się w scenę, na której ponad 50 osób zatańczyło poloneza znanego z filmu ,,Pan Tadeusz”. W tańcu znakomicie zaprezentowały się Panie ze Stowarzyszenia ,,Aramis” w Trzebiatowie. Barwne stroje, uśmiechy i spontaniczny układ zachęciły do ponownego zwiedzania pałacu i odkrywania tajemnic z muzealnej skrzyni, gdzie ukryliśmy przedziwny eksponat. W holu dolnym zapraszaliśmy na pyszną, wiosenną i pikantną zupę, wiejski chleb z zagrody Pana Roberta Szymanowskiego z Gosławia, swojski twarożek, ciastka, cukierki, dżemy i mnóstwo warzyw. Przed pałacem urodziwe Panie – Bożena Krzewicka i Bożena Gnitecka ubijały w masielnicy masło, którym można było posmarować kromkę swojskiego chleba. Na pałacowym dziedzińcu zaprezentowały się ponadto dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie przygotowane przez Panią Gabrielę Woś. W Galerii ,,Feininger” mogliśmy uczestniczyć w warsztatach plastycznych dla dzieci prowadzonych przez Martę Górską, które tym razem polegały na swoistym pokazie mody, bowiem trzeba było ubrać w historyczne stroje papierowe postaci. Chętni podglądali także prace artystyczne Justyny Fedak-Białkowskiej, Romy Szwemin i Renaty Jankowskiej prezentujących swoje umiejętności przy ozdobach, elementach witrażowych, filcu, biżuterii. Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie przebrana w stylizowane stroje pokazywała się w muzealnych salach pokazując elementy wyposażenia i zdradzając muzealne tajemnice wspólnie z Białą Damą, czyli Panią Mariolą Niewiadomską. Dziękujemy pięknie wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację muzealnego spotkania o niezwykłej porze, mieszkańcom miasta i turystom, których nie zabrakło podczas tego wydarzenia. A na kolejnej, tym razem Pałacowej Nocy w Muzeum spotkamy się już w sierpniu. Do zobaczenia!

Piotr Żak, TOK 

TOK

Zdjęcia (52)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe