Kurs Baristy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach

  • 17.05.2018, 21:23 (aktualizacja 17.05.2018, 21:29)
  • ZSP Płoty
Kurs Baristy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach
W ostatni weekend w naszej szkole w ramach projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim” odbył się Kurs Baristy prowadzony przez P. Waldemara Muchę.

W trakcie bardzo atrakcyjnych, zróżnicowanych zajęć uczestnicy poznali historię kawy, jej typy i rodzaje oraz urządzenie do jej przygotowania.

W trakcie ćwiczeń praktycznych uczniowie poznali sposoby i nabyli umiejętności sporządzania kawy m. in. „Espresso”, „Latte”, „Cappuccino”, „Americano”, „Ristretto” i innych.

Elementem kursu był także moduł zdobienia Latte Art – artystycznego malowania obrazków na kawie. Efekty pracy uczniów ilustrują załączone zdjęcia.

W kursie trwającym łącznie 24 godziny uczestniczyło 11 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający umiejętności baristy.

ZSP Płoty

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe