Gryfice: Wystawa Patchwork

start 14.11.2019 17:00

Gryficki Dom Kultury

koniec 14.11.2019 10:00

Lokalizacja: Gryfice

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Patchwork pt. "Maszyna do szycia, materiał, kolory, relax". Wernisaż odbędzie się 14 listopada (czwartek) 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa czynna - listopad 2019 r. Serdecznie zapraszamy.

Szyjemy patchwork - w 2017 r. powstało miejsce - w Gryfickim Domu Kultury gdzie można szyć patchwork. To zszywanie skrawków materiału i tworzenie nowej jakości tkaniny. Metoda znana od wieków. Najstarszy patchwork znaleziono w egipskich piramidach. Metoda tworzona z potrzeby chwili znana na całym świecie. Obecnie przechodzi renesans - również w Polsce. Wystawy w Polsce są coraz częstsze, a w Europie, Azji i USA powszechne i bardzo cenione. Czasami oglądając pracę widzimy obrazy tak doskonałe, że trzeba dotknąć aby dostrzec tkaninę. W Gryfickim Domu Kultury poznajemy podstawy i kolejne techniki patchworku. Przedstawione prace obejmują techniki: art. quiltu, confetti, aplikacji odwróconej i klasyczne bloki. Życzymy miłych wrażeń i otwarcie się na nową (a może starą) technikę pracy z materiałem.

Jolanta Gliwa - mieszkanka Gryfic od 1985 r. Patchwork szyję od wielu lat. Po kursie u Anny Sławińskiej (twórczyni polskiej szkoły patchworku) zaczęłam zajmować się w mojej "pracowni po godzinach" różnymi technikami patchworku. Na zajęciach dzielę się swoją wiedzą z uczestniczkami zajęć. Dziś pierwsza wystawa z moimi pracami mam nadzieję. że ukaże Państwu tkaninę w innym, ciekawym świetle.

Lucyna Dybińska - urodzona i zamieszkała w Gryficach. Patchworkiem zajmuję się od kilku lat, najbardziej interesuje mnie quilt artystyczny, którego techniki pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkanin. Lubię eksperymentować, zszywać ze sobą skrawki tkanin często pozyskiwanych w ramach recyklingu art., czyli dawania drugiego życia niepotrzebnym ubraniom. Inspiruję się stylem boho i art déco. Szyję również rzeczy użytkowe na prezenty i aukcje charytatywne dla bezdomnych zwierząt oraz WOŚP.

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.