Sztandar dla Nadleśnictwa Gryfice

Podziel się:
Oceń:
23.10.2019, 10:47

W sobotę 14 września 2019 r w Gryficach odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 70. rocznicy założenia Nadleśnictwa Gryfice. W uroczystości wzięły udział delegacje leśników z zaprzyjaźnionych regionów, licznej grupy polityków, samorządowców, w tym Wiceminister Środowiska Małgorzata Golińska i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek,.

 –Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele pw. WNMP. W trakcie mszy odbyło się poświęcenie sztandaru i przekazanie na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice. Po mszy, przed przejściem na Plac Zwycięstwa prod pomnikiem Jana Pawła II złożono wiązanki i kwiaty. Przemarsz delegacji prowadzony przez orkiestrę Red Swing Low, rozpoczął oficjalną część uroczystości. Tam odbyły się ceremonie wręczenia odznaczeń dla zasłużonych leśników w tym Kordelasy Leśnika Polskiego, będącego najwyższą formą uhonorowania dla Polskich Leśników.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym Nadleśnictwa Gryfice „Bażyna” w Pogorzelicy. Tam odbył się okolicznościowy wykład, koncert kameralny oraz uroczysta kolacja.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.