KRYMINALNI Z GRYFIC ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY

  • 08.03.2019, 14:49
  • KPP Gryfice
KRYMINALNI Z GRYFIC ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Gryfic wspólnie z policjantami z Rewala zlikwidowali plantację marihuany. Policjanci na terenie jednego z ośrodków nadmorskich zabezpieczyli 243 sztuki sadzonek marihuany i sprzęt do uprawy narkotyków o wartości około 15 tys. złotych. W sprawie został zatrzymany 49-letni mężczyzna a Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Likwidacja kolejnej plantacji marihuany to wynik kilkumiesięcznej pracy kryminalnych z Gryfic. Prowadzone działania, w tym ustalenia operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do wykrycia plantacji w jednej z miejscowości nadmorskich na terenie powiatu gryfickiego.

Uprawa marihuany mieściła się w wydzielonym budynku, w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie, oświetlenie i wentylację.

Kryminalni z Gryfic, wspólnie z policjantami z Rewala przy użyciu psa służbowego do wyszukiwania zapachu narkotyków, zabezpieczyli łącznie 243 sadzonki marihuany w różnych fazach wzrostu. Czarnorynkową wartość narkotyków szacuję się na ponad 160 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli także sprzęt przeznaczony do uprawy oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

W sprawie został zatrzymany 49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, których uprawa może dostarczyć znacznej ilości narkotyku i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

KPP Gryfice

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe