Zaproszenie na wykład Piotra Milewskiego pt. Z zachodu na wschód – podróż Koleją Transsyberyjską,

  • 7.02.2018, 11:56
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Zaproszenie na wykład Piotra Milewskiego pt. Z zachodu na wschód – podróż Koleją Transsyberyjską, Piotr Milewski
Na kolejową podróż w czasie zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, 22 lutego o godz. 18:00, al. Bursztynowa 28.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu serdecznie zaprasza na wykład Piotra Milewskiego pt. Z zachodu na wschód – podróż Koleją Transsyberyjską, który odbędzie się 22 lutego o godz. 18:00. Tegoroczne spotkanie podczas Wieczornicy Sybirackiej poświęcone zostanie historii Kolei Transsyberyjskiej oraz roli, jaką odegrała w trakcie zsyłek Polaków na Syberię w XX wieku. Nie zabraknie opowieści o współczesnym podróżowaniu najdłuższą linią kolejową na świecie.

Na kolejową podróż w czasie zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, al. Bursztynowa 28.

Wstęp wolny.

 

Piotr Milewski

Urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor książek „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (Znak 2014, Nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa)” i „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (Znak 2015, Nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (Mantis 2006). Jego teksty ukazują się m.in. w: National Geographic Traveler, Kontynentach, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Odrze, Zwierciadle, Podróżach, Magazynie USTA, Poznaj Świat, Miesięczniku społeczno-kulturalnym "Teraz" (w Filadelfii), Gazecie Polskiej w Japonii, oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan. Wędruje, pisze, fotografuje.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe