Nowy samochód wchodzi do służby: Strażacy odebrali kluczyki...

  • 26.01.2018, 20:57
  • Stanisław Razmus
Nowy samochód wchodzi do służby: Strażacy odebrali kluczyki...
W sobotę 20 stycznia Strażacy z OSP Płoty oficjalnie i uroczyście odebrali nowy samochód strażacki.

Uroczystości związane z przekazaniem samochodu rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach. Następnie ks. proboszcz Ryszard Szymanik w obecności przedstawicieli władz samorządowych, strażaków i zaproszonych gości, dokonał poświęcenia samochodu. Chwilę później, nowy nabytek, w towarzystwie muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Fancy Band, strażaków z jednostek OSP i mieszkańców, w kolumnie strażackich samochodów przejechał ulicami miasta do hali widowiskowo-sportowej Rega Arena gdzie odbyła się odbył się uroczysty apel z okazji przekazania i poświęcenia wozu.

W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Płotów Marian Maliński, zastępca burmistrza Sławomir Nowak, przewodniczący RM Piotr Jasina, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Gryficach Roman Pikulski, członkowie Zarządu Powiatowego OSP Powiatu Gryfickiego z dh Franciszkiem Gródeckim na czele, wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Krzysztof Paluch, przedstawiciele instytucji, które wspomogły zakup wozu, strażacy oraz mieszkańcy Płotów.

W czasie apelu nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień. I tak Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został dh Dariusz Zieliński, a Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa dh Maciej Bartniczuk. Z kolei Odznakę Wzorowego Strażaka otrzymali druhowie: Ewelina Pawlak, Magda Jurkiewicz, Marta Czaboryk, Małgorzata Zaborowska, Mirosław Kozak oraz Przemysław Gaj.

Podczas apelu dokonano także odznaczenia sztandaru Rady Miejskiej w Płotach złotą szarfą, wręczono akt przekazania pojazdu i kluczyków do pojazdu. Te trafiły na ręce druha Pawła Gródeckiego. Wyróżniono również tych, którzy przyczynili się do tego, że w Płotach po wielu latach starań, pojawił się nowy samochód strażacki.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe