"OPŁATEK 2017” w Kole nr 24 ZŻ WP

  • 26.12.2017, 16:52
  • Grzegorz Walczak
"OPŁATEK 2017” w Kole nr 24 ZŻ WP
W restauracji „Polskie Smaki” odbyło się w dniu 15 grudnia 2017 roku Uroczyste Wigilijno Opłatkowe spotkanie członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Organizatorem spotkania był Zarząd i Komisja Socjalno-Zdrowotna Koła nr 24 ZŻ WP  W spotkaniu liczny udział wzięli członkowie Koła ZŻ WP, a uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, dyr. SP-3 p. Agnieszka Mackojć, dowódca 36 dr OP ppłk Paweł Grabowiec oraz wice prezesa Zarządu Wojewódzkiego Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. gen. Gągora w Szczecinie Pan Mirosław Borowski.

         Uroczystość Wigilijną rozpoczął prezes Zarządu Koła ZŻ WP płk w st.spocz. Krzysztof Tokarczyk, który jako gospodarz spotkania, serdecznie powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych członków Koła oraz złożył im najmilsze świąteczno-noworoczne życzenia. W krótkich słowach omówił osiągnięcia członków Koła w działalności organizacyjnej, socjalno zdrowotnej i w zawodach strzelecko-obronnych. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w bieżącym roku członków Koła: śp st. chor. szt. Stanisława Zubko, ppłk Stanisława Mrozika. Po czym nastąpiła miła uroczystość wręczenia wyróżnień, które na wniosek Zarządu Koła, Kapituła Zarządu Głównego ZŻ WP, Uchwałą nr 4/2017 z dnia 15.04.2017r  wyróżniła  najbardziej aktywnych i zasłużonych na rzecz Związku Żołnierzy WP. :      

 

SREBRNYM  KRZYŻEM "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"

                        ppłk  WALCZAK                  Grzegorz

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM  "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"

                        st. chor. szt. KARACZYN  Ryszard

 

ODZNAKĄ HONOROWĄ "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"

            ppłk SZAFONI                                             Janusz

            mjr DZIERKOWSKI                                    Jan

            st. chor. szt. DĄBROWSKI                        Jerzy

            st. chor. szt. KLATKA                                 Tadeusz

            st. chor. szt. RAZMUS                               Stanisław

 

MEDALEM  XXXV  LECIA  ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

mjr                  ŻOŁNA                      Zbigniew

st. chor. szt. PODMOKŁY             Romuald

st. chor. szt.  CHRUŚCIEL            Jan

mł. chor.        WISŁAWSKI             Krzysztof

Pan                BOROWSKI             Mirosław

 

ODZNAKA I  LEGITYMACJA  KOŁA

                        ppłk  KORNICKI                  Edward

                        Pani ADAMSKA                  Halina

              W imieniu Zarządu Głównego ZŻ WP, prezes Zarządu Koła płk w st.spocz. Krzysztof Tokarczyk uhonorował wyróżnionych członków Koła.

Wice prezes Zarządu Wojewódzkiego Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. gen. Gągora w Szczecinie Pan Mirosław Borowski wręczył przyznane Uchwałą Kapituły Związku Weteranów I rezerwistów Wojska Polskiego w Szczecinie nr 27 /2017 z dnia 14.08.2017.

 

KRZYŻ - ODZNAKĘ W STOPNIU ZŁOTYM "WETERANOM WOP,

REZERWISTOM SG I SYMPATYKOM.

            st. chor.szt.   DĄBROWSKI           Jerzy

 

KRZYŻ - ODZNAKĘ W STOPNIU SREBRNYM "WETERANOM WOP, REZERWISTOM SG I SYMPATYKOM.

            płk       TOKARCZYK           Krzysztof

            ppłk    WALCZAK                Grzegorz

 

 Po wyróżnieniach uczestnicy spotkania tradycyjnie  dzielili się opłatkami i składali sobie wzajemnie najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie zasiedli do stołu  aby w typowo rodzinnej atmosferze przystąpić do spożywania podawanych  wigilijnych potraw. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych posiłków, charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia, jak barszcz z uszkami, smażone ryby , pierogi z grzybami i kapustą oraz zimne i ciepłe napoje a także  owoce.

       Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Koła, było czasem przyjaźni i świątecznego nastroju a członkowie koła spędzili je tak, jak w rodzinnym gronie.  Przebiegło ono w koleżeńskiej, miłej i świątecznej atmosferze. Wszyscy zebrani byli zadowoleni, że mogli się spotkać w koleżeńskim gremium i powspominać dawne czasy służby wojskowej, które spędzili w gryfickich jednostkach oraz porozmawiać o planach na następne lata.

 

Grzegorz Walczak

Zdjęcia (45)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe