Jasełka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

  • 26.12.2017, 15:39 (aktualizacja 31.12.2017 15:47)
  • MOS
Jasełka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie
Świeci gwiazda, śnieżek pada moc prezentów zapowiada…

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone ze zwyczajem wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest również w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie. 21 grudnia 2017 roku w przedstawieniu  jasełkowym „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” przygotowanym przez panie: Małgorzatę Górską, Aleksandrę Jaremko, Anitę Kołkowską oraz pana Jacka Białka wystąpili wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi, Józefa oraz małego pastuszka, który wybierał się z darami do małego Jezuska. W tym pielgrzymowaniu przeszkadzał pastuszkowi rozbójnik. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Krzysztof Sebastianów, pani Anna Buchholc kierownik Domu Kultury w Płotach, pan Andrzej Razmus redaktor naczelny ECHOmedia.info, pan Waldemar Nocko, wychowankowie,  nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice. Po występie głos zabrali zaproszeni goście oraz pani dyrektor Renata Gródecka, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Zaproszeni goście, rodzice, wychowankowie oraz pracownicy ośrodka   przełamali  się opłatkiem,  a następnie zasiedli do uroczystej wigilijnej kolacji. Refren przepięknej kolędy Arki Noego Świeć gwiazdeczko mała świeć długo rozbrzmiewał w ośrodkowych murach, wprowadzając wszystkich w cudowny świąteczny czas.

MOS

Zdjęcia (36)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe