Tryumfalne przyjęcie powracającej z USA orkiestry

  • 10.12.2017, 19:59 (aktualizacja 13.12.2017 20:07)
  • GDK
Tryumfalne przyjęcie powracającej z USA orkiestry
W Mikołajkowy ranek wrócili z długiej podróży marzeń. Autobus z Młodzieżową Orkiestrą Red Swing Low, która wzięła udział w Mistrzostwach Świata Orkiestra Marszowych w słonecznej Kalifornii, dotarł do Gryfic. Na placu Zwycięstwa witali ich rodzice, przyjaciele i władze Gryfic.

Jesteśmy szczęśliwi, wzruszeni, że mogliśmy tam być. Większość orkiestry nie może wciąż uwierzyć, że to się działo naprawdę! Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca – mówili członkowie drużyny marzeń – Red Swing Low. Zdobywcy trzech srebrnych medali na prestiżowych Mistrzostwach Świata Orkiestr Marszowych w słonecznej Kalifornii, w Palm Springs. Na dziewiętnaście zespołów, gryficki „Swing, który buja” (tak tłumaczy się nazwę orkiestry) zajął bardzo wysokie, ósme miejsce. Byli jedyną orkiestrą z Polski. – Liczyliśmy po cichu, że uda się być w połowie stawki, natomiast ósme miejsce jest troszeczkę wyżej, zdobyliśmy trzy medale, startując w przemarszu paradnym, musztrze paradnej oraz koncercie scenicznym. Jesteśmy szczęśliwi, dumni, że mogliśmy tak pięknie reprezentować Polskę, Pomorze Zachodnie i Gryfice – mówił chwilę po przyjeździe Krzysztof Malicki, kapelmistrz dyrektor artystyczny orkiestry.

Statuetka za ósme miejsce w świecie zdobyte na USA powędrowała w ręce burmistrza Andrzeja Szczygła, który zapewnił, że znajdzie się na honorowym miejscu, tak by mieszkańcy miasta odwiedzający urząd mogli ją oglądać.

GDK

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe