Odebrana inwestycja w Świerczewie

  • 12.12.2017, 19:42 (aktualizacja 13.12.2017 19:50)
Odebrana inwestycja w Świerczewie

W poniedziałek, 11 grudnia burmistrz Robert Czapla dokonał odbioru przebudowanej drogi gminnej w Świerczewie. Inwestycja ta była zrealizowana w ramach wsparcia zadania zrealizowanego przez Powiat Goleniowski - przebudowy drogi powiatowej na odcinku Nowogard - Świerczewo – Strzelewo. W odbiorze wzięli również udział: Krystyna Łazarz – Prezes Zarządu PRD Nowogard S.A., Krzysztof Czura – Wiceprezes Zarządu, Agnieszka Warkalewicz z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, sołtys Świerczewa Urszula Armata oraz przedstawiciele mieszkańców.

Przebudowie podlegały dwa odcinki dróg gminnych, z których odcinek pierwszy przebudowano na długości 45,50 m natomiast drugi na długości 39,27 m. W ramach przebudowy tych odcinków przebudowano istniejący chodnik i zjazd jak również wybudowano zatokę postojową oraz dokonano poszerzeń na łukach. Wykonawcą robót była firma PRD Nowogard SA kosztem 237.392,76zł brutto udzielając gwarancji jakości wykonanych robót na okres 5 lat.

W roku 2016 Burmistrz Nowogardu podpisał umowę na wsparcie finansowe przez gminę Nowogard w wysokości 177.411 zł. Wsparcie naszej Gminy potrzebne było, aby realizator inwestycji mógł pozyskać fundusze z Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW) na lata 2014-2020, na przebudowę ww. drogi. Ostatecznie okazało się, że „wsparcie Gminy” inwestycji może być również możliwe, przez wykonanie przebudowy drogi gminnej, która łączy się z remontowaną drogą powiatową i tę opcję burmistrz wybrał.

Dzięki decyzji burmistrza Roberta Czapli, powiat otrzymał ok. 1.900.000 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi na odcinku Nowogard-Świerczewo-Strzelewo.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe