Nowe oświetlenie na ulicy Norwida i na osiedle Leśna

  • 8.12.2017, 00:25 (aktualizacja 12.12.2017 00:33)
Nowe oświetlenie na ulicy Norwida i na osiedle Leśna
Wieczorem w czwartek 7 grudnia burmistrz Robert Czapla dokonał odbioru nowego oświetlenia drogowego przy ul. Norwida gdzie zainstalowano 9 słupów oświetleniowych i 10 opraw ledowych oraz na osiedlu Leśna – zainstalowane 28 opraw ledowych.

W odbiorze inwestycji wzięli udział radni z klubu SLD Renata Piwowarczyk i Marcin Wolny, Grzegorz Stasik dyrektor ENEA OŚWIETLENIE obręb Szczecin, kierownik Tadeusz Fiejdasz z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, Adam Aniuksztys oraz wykonawca Jan Starczewski - właściciel firmy Jastar.

Wymieniono nieekonomiczne rtęciowe oprawy oświetleniowe (o mocy 250 W) na oprawy typu LED o mocy 70 W. Nowe lampy mimo mniejszej mocy nominalnej dają więcej światła niż  te stare. Oszczędność nowego rozwiązania kształtuje się na poziomie 2/3 dotychczasowych kosztów.

Koszt wymiany wszystkich wspomnianych lamp wyniósł 57.738 zł.

Wykonana inwestycja nie tylko daje oszczędności w kosztach oświetlenia, jaśniejsze i bardziej efektywne oświetlenie składa się też na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe