W Powiecie Gryfickim trwa akcja „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”

  • 9.12.2017, 19:13
  • KPP Gryfice
W Powiecie Gryfickim trwa akcja „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”
Dzisiaj rano w stacji diagnostycznej „TRANSPOL” w Gryficach każdy mógł sprawdzić prawidłowość wyregulowania świateł w swoim pojeździe pod okiem wykwalifikowanego diagnosty i funkcjonariuszy ruchu drogowego z Gryfic w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”.

Wciąż trwa ogólnopolska akcja Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uświadamianie właścicieli pojazdów i kierowców, że stan techniczny oraz prawidłowe ustawienie świateł w pojeździe ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Dzisiaj zgodnie z planem ogólnopolskiej akcji można było bezpłatnie sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w swoim pojeździe pod okiem policjantów ruchu drogowego gryfickiej komendy oraz wykwalifikowanego diagnosty  stacji kontroli pojazdów firmie TRANSPOL w Gryficach przy ul. Niekładzkiej 10A.

Mundurowi wspólnie z diagnostą przekazywali cenne wskazówki dotyczące stanu technicznego oraz zasady zachowania się na drodze, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Funkcjonariusze przypominali, że oprócz obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku przez niechronionych uczestników ruchu drogowego bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio ustawione oświetlenie w samochodzie.

Niejednokrotnie zdarza się, że źle ustawione światła w pojazdach mogą powodować oślepienie innych uczestników ruchu poruszających się po drodze lub być przyczyną ograniczenia widoczności a tym samym prowadzić do kolizji i wypadków drogowych.

Światła ustawiona za wysoko oślepiają podczas wymijania i wyprzedzania, natomiast ustawione za nisko skracają pole widzenia kierowcy a tym samym nie dają możliwości dostrzeżenia przeszkody, zwierząt lub człowieka na drodze, szczególnie w nocy.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi odpowiadali również na pytania kierowców, które dotyczyły m.in. przepisów ruchu drogowego, lokalnej infrastruktury drogowej a także właściwego zachowania się na drodze i kultury jazdy.

Kierowcy oraz seniorzy, którzy przyjeżdżali na stację aby sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w swoim samochodzie dodatkowo oprócz ulotki informacyjnej promującej wspomniane działania otrzymywali od policjantów jednorazowe alkomaty, które mają im przypominać o tym, że za przysłowiowe kółko należy siadać w dobrej kondycji psychofizycznej, nie tylko być trzeźwym ale również wypoczętym i nie należy zażywać leków, które mogą osłabiać zdolność koncentracji podczas jazdy.

Kolejne spotkania  ze zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji i możliwość bezpłatnego sprawdzenia oraz regulacji oświetlenia planowane są 16 grudnia 2017 r.  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

KPP Gryfice

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe