Coraz bliżej Święta…

  • 9.12.2017, 18:31
  • TOK
Coraz bliżej Święta…
Od wielu już lat w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury spotykają się dzieci uczestniczące w różnorodnych zajęciach organizowanych w pałacu na „Mikołajkach Wielokulturowych”, podczas których gwarno, wesoło , twórczo i smacznie spędzają wspólny wieczór.

Tak było i tym razem. Ponad 80 dzieci spotkało się , aby razem tańczyć, śpiewać, dekorować pierniczki, wykonać przepiękne ozdoby na wspólnie ubieraną choinkę. Zarówno dzieci wyznania rzymskokatolickiego , jak i greckokatolickiego, uwielbiają Święta Bożego Narodzenia, najbardziej czekają na gościa specjalnego, a jest nim Mikołaj-Мykоłаj. Wiele jest podobieństw w celebrowaniu świąt, w zasadzie różnica tylko w datach. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Radomską ze Szkoły Tańca „ISKRA” zatańczyły, a grupa wokalna „Bursztynki”, która działa pod kierunkiem pani Renaty Jankowskiej zaprezentowała zabawę w świąteczne karaoke. Śpiewaliśmy również w jęz.ukraińskim z dziećmi z Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego prowadzonego przez Nadię Pylat. Kolorowe bombki i pachnące pierniki ozdobiły świąteczną choinkę. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali gościa, któremu towarzyszył dźwięk dzwonków. Mikołaj został przywitany z ogromną radością, a słodycze z jego przepastnego worka smakowały najbardziej. W Czytelni spotkały się Panie, które zagłębiały techniki wyszywania haftem krzyżykowym pięknych choinkowych ozdób. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i opiekunom za wspólne spotkanie. Paniom: Magdalenie Kusce, Wandzie Golczyk, Małgorzacie Szczekli, Renacie Jankowskiej, Katarzynie Radomskiej, Nadii Pylat, Karolinie Kurczewskiej, Annie Rzepeckiej, Marcie Górskiej, Pawłowi Pawlonce, oraz Dariuszowi Sobczakowi za przygotowanie „Mikołajek Wielokulturowych”.
TOK

TOK

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe