Radiowa Jedynka w Gryficach

  • 27.11.2017, 16:27 (aktualizacja 27.11.2017 20:41)
  • Ł.Sz.
Radiowa Jedynka w Gryficach
Roman Czejarek nadawał z Pomorza Zachodniego

Pomorze Zachodnie na antenie Radiowej Jedynki po raz kolejny gościło w tę sobotę. W audycji "Jedyne takie miejsce" tym razem bohaterem były Gryfice a realizacja odbywała się z Wystawy Kolei Wąskotorowej należącej do szczecińskiego Muzeum Narodowego (podlegającego pod Województwo Zachodniopomorskie).

Audycję prowadził Roman Czejarek, dziennikarz, honorowy ambasador Szczecina i autor książek o regionie. W najbliższy weekend będzie promowana w Szczecinie w Starej Rzeźni jego najnowsza książka pt. "Sekrety Pomorza Zachodniego". Jej patronem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Audycja odbywała się w Dniu Kolejarza. Gryfice z muzeum kolejnictwa oraz nadmorską kolej wąskotorową to miejsce, które powinien odwiedzić każdy pasjonat i rodzic z dzieckiem.

Na antenie było można usłyszeć o największej w Polsce hodowla łososia jurajskiego w Dreżewie. To jedyna na świecie hodowla bazująca na wodzie geotermalnej z epoki jurajskiej sprzed 150 milionów lat. Hodowla powstał dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Jacek Sawinda, szef kuchni Villa Hoff w Trzęsaczu, który zachwalał łososia jurajskiego podpowiedział, jakie smaczne dania z tej ryby można przygotować, a Michał Ostrowski - odtwórca historii i pasjonat łowienia ryb w dawnych czasach - opowiedział o historii łowienia ryb w regionie. Polska mogła usłyszeć także o innowacjach szpitala w Gryficach, który jest jednostką organizacyjną Województwa Zachodniopomorskiego.

O lasach na Pomorzu Zachodnim mówili przedstawiciele Nadleśnictwa Gryfice Renata Szymczak-Pietrzak – lider edukacji oraz Antoni Poluszyński – leśniczy Leśnictwa Mrzeżyno. Mało kto wie, że w Mrzeżynie jest krzywy las, który zaskoczy swoim pięknem nawet tych co byli w Gryfinie.

Na koniec audycji burmistrz Gryfic, Andrzej Szczygieł, wytłumaczył znaczenie hasła witającego wjeżdżających do miasta "Gryfice - bezpieczna przystań". Zapewniał, że miasto to dobre miejsce dla turysty i biznesu. Gryfice pozyskały fundusze na rozwój strefy ekonomicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Pomorza Zachodniego.

Ł.Sz.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarun
Jarun 2.12.2017, 11:49
Brawo panie Czajarek za propagowanie Pomorza Zachodniego.

Pozostałe