Trwa kolejna Harcerska Akcja „Znicz”!

  • 30.10.2017, 23:19
  • Paweł Kamiński
Trwa kolejna Harcerska Akcja „Znicz”!
W minioną sobotę w Gryficach rozpoczęła się kolejna Harcerska Akcja Zarobkowa „Znicz”. Jej organizatorem jest Związek Drużyn ZHP „Rega” oraz Stowarzyszenie Gryficka Rada Przyjaciół Harcerstwa.

Czy 11 lat temu ktoś pomyślałby, że zapoczątkowana wtedy akcja na stałe wpisze się w krajobraz okolic głównej bramy gryfickiego „starego” cmentarza? Pewnie nie! Ale jest to prawda- w tym roku gryficcy harcerze po raz kolejny organizują swoją akcję, która ma na celu pozyskanie środków niezbędnych do wyremontowania nowej harcówki oraz wsparcia działalności harcerskiej na naszym terenie. Lecz to nie wszystkie plusy prowadzonej akcji.

 - Nie da się ukryć, że w Związku Harcerstwa Polskiego stawiamy m.in. na uczenie przez działanie. Dlatego też uważam, że nie ma lepszej okazji do wsparcia wychowania ekonomicznego, niż prowadzona przez nas akcja. To jest prawdziwe działanie, które uczy odpowiedzialności, sumienności- a przede wszystkim nawiązywania dialogów z drugim człowiekiem. W tym roku akcję zapoczątkowaliśmy już w sobotę, 28 października. Jednak z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zdecydowaliśmy, że nie wystawimy naszego stoiska w niedzielę. Mamy jednak nadzieję, że nadchodzące dni będą sprzyjały nam bardziej- a Gryficzanie tradycyjnie nas nie zawiodą. -mówi podharcmistrz Paweł Kamiński, z-ca komendanta Związku Drużyn ZHP „Rega”.

Harcerze wchodzący w skład naszego Związku Drużyn przy okazji zbliżającego się święta pełnią również służbę- sprzątając zaniedbane i zapomniane groby mieszczące się na terenie Powiatu Gryfickiego. Zachęcamy Państwa, by przy okazji sprzątania grobów swoich najbliższych, rozejrzeć się po najbliższej okolicy . Może również tam napotkacie grób, który wymaga choćby pobieżnego uporządkowania?

Paweł Kamiński

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe