"Czytaki" w gryfickiej bibliotece

  • 23.10.2017, 20:33
  • MBP
"Czytaki" w gryfickiej bibliotece
Aż dwa tzw. „czytaki”, dotarły w ostatnich dniach do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach i już wkrótce jak zapewnia dyrektor biblioteki pan Przemysław Kubalica zostaną udostępnione czytelnikom.

Czym są czytaki? Są to nowoczesne i zarazem proste w obsłudze urządzenia pozwalające osobom niewidomym i słabowidzącym odtwarzać audiobooki. Do ich głównych zalet należy mały rozmiar i prostota w obsłudze. Urządzenia te posiadają funkcje podobne do magnetofonu kasetowego, umożliwiając w dowolnym momencie zatrzymanie odtwarzania nagranej książki oraz ponowne jej uruchomienie w dowolnym wybranym przez siebie momencie. Czytak odtwarza też muzykę w popularnym formacie mp3. Nagrań odsłuchuje się z wbudowanego głośnika lub przez słuchawki. Można też podłączyć go do domowego zestawu audio. Dzięki temu, że jest on zasilany z zasilacza lub akumulatorów. Można go przenosić w dowolne miejsce i słuchać książek np. w podróży. Jak nietrudno się domyślić dzięki tym urządzeniom, czytelnicy biblioteki już wkrótce otrzymają potężne narzędzie, które pozwoli im w pełni korzystać ze zgromadzonych tu zasobów bibliotecznych.

MBP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe