,,Odkryj Trzebiatów, Hansken zaprasza!”

  • 21.10.2017, 23:45
  • ...
,,Odkryj Trzebiatów, Hansken zaprasza!”
Popularyzacja wiedzy na temat zabytkowego, unikatowego charakteru miasta i jego walorów turystycznych oraz podkreślenie jubileuszu 740 – lecia otrzymania praw miejskich to główne założenia, jakie przyświecały opracowaniu i wydaniu przewodnika miejskiego ,,Odkryj Trzebiatów, Hansken zaprasza!”.

 Przewodnik, którego promocja odbyła się 18 bm. w Pałacu nad Młynówką podczas spotkania ,,Trzebiatów Pomnikiem Historii?”, jest formą odpowiedzi na bardzo duże społeczne zapotrzebowanie na tego typu wydawnictwo, nie tylko turystów wypoczywających na Wybrzeżu Trzebiatowskim i chętnie odwiedzających miasto, ale w dużej mierze samych jego mieszkańców chcących lepiej poznać historię, zabytki, miejsca, postaci, symbole związane z wiekowym grodem nad Regą i Młynówką. Bogato ilustrowana, 50 - stronnicowa publikacja zawiera opis wybranych miejsc, a ponadto mapę tzw. ,,Szlak Słonia", dwie pocztówki oraz zagadki, ciekawostki, legendy i zadania dla najmłodszych, ale też i starszych czytelników. Można poczuć się jak detektyw, który musi rozszyfrować miejsca i budynki ukazane przez Lubinusa na wizerunku miasta jego autorstwa, dowolnie pokolorować pałac, poszukać koniczynki lub spróbować swoich sił w kulinarnych zmaganiach z regionalnymi przepisami. Autorem jest historyk, regionalista i kustosz Muzeum Pałacowego – Piotr Żak, społecznie pełniący funkcję Sekretarza Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury.

Bezpłatny przewodnik został wydany w ramach zadania publicznego ,,Trzebiatów 740.”, na które TTK otrzymało dofinansowanie ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.

TTK

...
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe