Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie w parku linowym w Świnoujściu

  • 9.10.2017, 22:22
  • ...
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie w parku linowym w Świnoujściu
We wtorek 3 października młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie miała okazję wykazać się odwagą i sprawdzić swoje siły na wysokości w Parku Linowym w Świnoujściu.

Należy nadmienić, że prawie wszyscy wychowankowie wspinali się po raz pierwszy, otuchy dodawali im wychowawcy oraz instruktorzy. Na miejscu w Świnoujściu spotkali się z serdecznym przyjęciem. Na początku przygody wspinaczkowej uczniowie otrzymali pasy zabezpieczające i kaski. Nastąpił czas na szkolenie, jednak nawet to nie zmniejszyło naszego strachu przed nowymi wyzwaniami. Przed wejściem na tor każdy musiał przejść test sprawdzający, opanowanie podstawowych zasad przypinania się, oznakowań lin itp. Instruktorzy byli nieubłagani i nieraz trzeba było powtarzać test tak długo aż nie popełnimy nawet najmniejszego błędu.

Kolejną atrakcją była trasa z przeszkodami na wysokości 8 metrów. Zaczęliśmy od wspinaczki na wysokie drzewo tutaj już się okazało, że to nie jest takie proste. Kilka osób nie wytrzymało presji – potem tyrolka. Przejście po cienkiej linie na wysokości kilkunastu metrów nie było już tak banalne. Nogi drżały, ręce piekły od kurczowego trzymania się lin, czasami odzywał się ukrywany lęk wysokości, ale nie było już odwrotu. Prawie wszyscy daliśmy radę dopingując się wzajemnie. Czas na dużą pętlę, a tu już nie było żartów. Przechodzenie po ruchomych deskach, linach, pajęczynach, wdrapywanie się po ścianie, tyrolka była dla nas już tylko odprężeniem. Po ponad godzinnej przeprawie bolały nas wszystkie mięśnie, byliśmy jednak szczęśliwi. Bez wahania moglibyśmy od razu powtórzyć cały tor.

Po zakończonych zmaganiach ze swoimi słabościami i lękami, wychowankowie naładowani pozytywną energią pojechali zwiedzić latarnię morską w Świnoujściu. Jest to najwyższa tego typu budowla nad Bałtykiem, a także jedna z najwyższych na świecie. Jej wysokość sięga blisko 65 metrów, a samo światło wyniesione jest 68 metrów nad poziom morza. Na jej szczyt prowadzi ponad 300 schodów. Warto było je pokonać bowiem widok z jej szczytu zachwycił wszystkich uczniów.

Czas jednak było wracać do domu, wymęczeni dotarliśmy do Ośrodka gdzie zakończyliśmy wycieczkę. Z czystym sumieniem możemy polecić taki wyjazd każdemu. Wrażenia są niezapomniane a pokonanie własnego lęku jest tu największą nagroda.

Organizator: Daniel Malitowski

Opiekunowie: Adam Wolański, Nina Żurek, Monika Witkowska

 

...

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe