IV Nowogardzki Bieg Uliczny TOYOTA Kozłowski

  • 2.10.2017, 00:44
  • Piotr Suchy
IV Nowogardzki Bieg Uliczny TOYOTA Kozłowski
Nowogardzki Bieg Uliczny TOYOTA Kozłowski, który odbył się w niedzielę 1 października br., na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich imprez sportowych. W tym roku, do biegu głównego zapisało się 351 zawodników, zaś na linii startu pojawiła się rekordowa liczba zawodników – 318 biegaczy.

Nowogardzki Bieg Uliczny TOYOTA Kozłowski, który odbył się w niedzielę 1 października br., na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich imprez sportowych. W tym roku, do biegu głównego zapisało się 351 zawodników, zaś na linii startu pojawiła się rekordowa liczba zawodników – 318 biegaczy.

IV Nowogardzki Bieg uroczyście otworzył burmistrz Robert Czapla, który po przywitaniu zawodników, życzył im osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Pierwsze na mecie, o godz. 10.00, stawiły się dzieci z klas I – III (młodzi biegacze mieli do pokonania dystans 400 m). Po nich na starcie zjawili się uczniowie klas IV – VI (dystans 400 m); gimnazjów (dystans 1500 m) i szkół ponadgimnazjalnych (dystans 1500 m). Po przekroczeniu mety, wszyscy zawodnicy, z poszczególnych grup wiekowych, otrzymali pamiątkowe medale.

Godz. 13.00, to rozpoczęcie biegu głównego, na dystansie 10 km. Trasa biegu to dwa okrążenia wiodące alejkami i ulicami miasta. Zawodników „wystartował” gospodarz naszej Gminy.

W kategorii Open metę, jako pierwsi, przekroczyli: PIWOWARCZYK WOJCIECH (Pyrzyce) z czasem 00:33:20, ZAGÓRNY MARCIN (Krosno Odrzańskie) z czasem 00:33:34 i BORZĘCKI NORBERT (Koszalin) z czasem 00:33:58. Wśród pań najlepszą zawodniczką była ANDRZEJCZAK MONIK (Szczecin), która trasę przebiegła w czasie 00:35:02 i w kategorii OPEN zajęła 4 miejsce.

Do rywalizacji stanęli również mieszkańcy Nowogardu. Wśród nich najlepszym zawodnikiem został Sebastian Bielski, który zameldował się na mecie 6 z czasem 00:36:33. Wśród pań z Nowogardu najlepszy wynik osiągnęła Małgorzata Pędziszczak z czasem 00:47:33.

Najstarszym zawodnikiem był 71-letni WIECZORKIEWICZ RYSZARD (Stargard).

Po zakończeniu biegu, na zawodników, którzy przyjechali do Nowogardu m.in. z: Goleniowa, Szczecina, Gryfina, Polic, Stargardu, Pyrzyc, Gryfic, Świnoujścia, Białogardu, Recza, Mirosławca, Wałcza, Krosna Odrzańskiego, Koszalina, Kalisza Pomorskiego, Kołobrzegu, Milanówka, Warszawy, Puław, a także z Hamburga (Niemcy), czekał ciepły posiłek.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w biegu wziął udział MICHAEL WITT, prawnuk Fritza Winklera, Burmistrza Nowogardu w latach 21917 – 1933. Po biegu, w rozmowie z obecnym burmistrzem Robertem Czaplą powiedział, że jest dumny, widząc dziś tak piękny Nowogard, że choć jego przodek był burmistrzem tego miasta przed wojną, to on czuje się dumnym nowogardzianinem. Zresztą nie krył tego, że na bieżąco interesuje się tym, co w mieście „jego pradziadka” się dzieje. Stąd też jego obecność na biegu. I zapowiedział się na następnych.

Wszyscy, którzy przebiegli przez metę otrzymali piękne medale, w kształcie naszej gminy.

Nagrody zaś najlepszym, w towarzystwie przedstawiciela firmy Toyota Kozłowski, wręczył włodarz gminy Robert Czapla.

Organizatorem tegorocznego bieg był: Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który bardzo dziękuje wszystkim pracownikom z Urzędu Miejskiego z Jarosławem Soborskim i Szymonem Pilipczukiem na czele, nauczycielom i wuefistom z nowogardzkich szkół, pracownikom ZBK, OPS , Biblioteki i Domu Kultury – dzięki Wam, ten bieg, udało się przygotować i sprawnie przeprowadzić. Dziękuję.

Słowa uznania i podziękowania należą się prowadzącemu cała imprezę Gabrielowi Nadobnemu, który w tej roli spisał się doskonale (prowadzi również Maraton MTB w Nowogardzie).

Organizator szczególne podziękowania kieruje do sponsorów i patronów medialnych, dzięki którym IV Bieg mógł się odbyć. Do zobaczenia za rok! (ps)

Wyniki IV Nowogardzkiego Biegu Ulicznego TOYOTA Kozłowski

Piotr Suchy

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe