Jubileusz 70-lecia ZSP im. Wincentego Witosa w Płotach

  • 1.10.2017, 00:16 (aktualizacja 03.10.2017 00:23)
  • Stanisław Razmus
Jubileusz 70-lecia ZSP im. Wincentego Witosa w Płotach
70 lat tradycji której spadkobiercą jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach najlepiej widać po tym jak wielu absolwentów przyjeżdża na takie spotkania jak to w sobotę 30 września. Ukończeniem Technikum Rolniczego w Płotach szczyci się wielu zacnych ludzi którym szkoła otworzyła drogę do dużej kariery. Bez względu jednak jak potoczyły się ich losy wszyscy przybyli mile wspominali mile wspominali szkolne lata zarówno w „rolniczaku” jak i już u „Witosa”.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Płotach którą wraz z proboszczem ks. Ryszardem Szymanikiem koncelebrowali absolwenci płotowskiej szkoły ks. Dariusz Grygowski i ks. Jarosław Iwaniec oraz, wprawdzie nie absolwent szkoły, ale związany z Płotami ks. prof. Bernard Kołodziej.

Po mszy uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Fancy Band przemaszerowali do budynku szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia, wspomnieniowe wystawy i ekspozycje.

W uroczystościach udział wzięli obecni i byli nauczyciele i dyrektorzy ZSP w Płotach, absolwenci, przedstawiciele władz samorządowych z wicestarostą powiatu gryfickiego Ireneuszem Wojciechowiczem, sekretarzem powiatu gryfickiego Stanisławem Hołubczakiem, burmistrzem Płotów Marianem Malińskim, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Jasiną, radni gminy Płoty i powiatu gryfickiego z przewodniczącym Markiem Gołuchowskim, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i instytucji oraz przyjaciele i sympatycy szkoły. W części artystycznej m.in. zaprezentował się „duet absolwentów” w składzie Ryszard Maliński i Franciszek Grudecki którzy brawurowym występem wywołali aplauz publiczności.

Po uroczystym apelu, nie zabrakło wzruszających wspomnień przy wiedzaniu wspomnieniowych ekspozycji zwiedzania swoich dawnych klas wszyscy przenieśli się do Nowego Zamku w Płotach gdzie najpierw w zamkowym ogrodzie odbyło się biesiadne spotkanie aby całość jubileuszowych uroczystości zakończyć w zamkowych pomieszczeniach na wielkim balu absolwentów.

 

Stanisław Razmus

Zdjęcia (94)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe