Nowy Rok Kulturalno-Oświatowy w Gryfickim Domu Kultury

Nowy Rok Kulturalno-Oświatowy w Gryfickim Domu Kultury
W sobotę 30 września w Gryfickim Domu Kultury uroczystym przecięciem wstęgi i otwarciem wystaw popplenerowych „Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2017” dokonała się inauguracja Roku Kulturalno-Oświatowego 2017/2018.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu - radnych gminy Gryfice Stanisława Hołubczaka i Grzegorza Sawickiego, uczestników Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2017 oraz licznych przyjaciół Gryfickiego Domu Kultury.

Dyrektor Gryfickiego Domu Kultury Róża Szuster podkreśliła, że rozpoczynający się rok kulturalny jest ważnym wyzwaniem będziemy obchodzic 60 lecie działalności. Stanisław Hołubczak przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów zapewnił, że jak co roku GDK może liczyć na życzliwe wsparcie finansowe gminy – należy to do statutowych zadań gminy i odpowiada na potrzeby naszych mieszkańców.

Poplenerową wystawę fotografii zatytułowaną „Za oknem”, można oglądać w holu Gryfickiego Domu Kultury natomiast wystawa malarska pt. „Kiedy kobieta z głową w chmurach tkwi w marzeniach”, prezentowana jest w Galerii i Muzeum Brama.

Artystyczną atrakcją inauguracji nowego Roku Kulturalnego w Gryfickim Domu Kultury był koncert „Trzech Tenorów" w wykonaniu znanych już dobrze gryfickim melomanom Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego do których dołączył młody ale bardzo utalentowany tenor Dawid Kwieciński. W repertuarze znalazły się znane i lubiane przeboje muzyki operetkowej musicalowej a także popularnej z czynnym udziałem wyrobionej muzycznie gryfickiej publiczności. Na widowni spotkaliśmy burmistrza Andrzeja Szczygła i Przewodniczącego Rady Miejskiej z małżonkami.

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe