„MIŁOSZ” ZNOWU LAUREATEM

  • 10.09.2017, 11:39
  •     Dorota Faerber
„MIŁOSZ” ZNOWU LAUREATEM

"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę…. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz… życie mnożysz razy tysiąc.  Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne … ".

                                       Arturo Pérez-Reverte"Królowa Południa"

01 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza  przyłączył się do II edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania organizowanej przez Miesięcznik „Biblioteka w Szkole” pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Do udziału w ustanawianiu rekordu jednoczesnego czytania przekonaliśmy 1208 osób w każdej kategorii wiekowej   (od przedszkolaka do seniora).

Akcję poprzedziły działania promocyjne: Uczniowie   rozdawali ulotki i zakładki do książek  propagujące wydarzenie wśród mieszkańców miasta; przeprowadzono zajęcia na  godzinach z wychowawcą – temat : „Po co nam czytanie”? oraz pedagogizację rodziców na zebraniach z rodzicami– temat: „Rola czytania w poszczególnych fazach rozwoju dzieci”. Informacja  o wydarzeniu ukazała się w lokalnych mediach, na portalach społecznościowych  oraz oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego i stronie zspgryfice.pl. W trakcie akcji rozstrzygnięto konkurs  na najlepsze przebranie za ulubionego bohatera książki  dla przedszkoli i szkół podstawowych w klasach 1-3 (nagroda za 3 pierwsze miejsca to bony o wartości 50,00 zł do księgarni na zakup swojej wymarzonej książki).

Wszystkie działania zostały udokumentowane na fotografiach i w filmie.

Po raz drugi nasza szkoła została laureatem tej akcji.

                               Dorota Faerber

    Dorota Faerber

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe