To już nie Prima Aprilis – w Płotach powstaje drużyna ZHP

  • 8.09.2017, 11:19
  • Sylwester Łużny
To już nie Prima Aprilis – w Płotach powstaje drużyna ZHP
Wrzesień to czas powrotów. Jak co roku, uczniowie zaczynają kolejny rok pełen wyzwań w szkole, a harcerze… harcerski – równie pracowity jak poprzedni. Tym razem wyjątkowy, ponieważ powstaje kolejna drużyna harcerska – w Płotach.

1 kwietnia tego roku, do mieszkańców powiatu gryfickiego powędrowała wiadomość, iż powstają nowe drużyny – w Rewalu, Trzebiatowie oraz właśnie Płotach. Oczywiście był to Prima Aprillisowy żart, lecz zdumieni licznym odzewem i pytaniami o drużyny, rozpoczęliśmy pewne działania.

W dniach 2 – 4 czerwca br.,  Płoty gościły harcerzy z całego Związku Drużyn ZHP „Rega”. Odbył się wówczas I Płotowski Rajd Pieszy. Podczas realizowanych zadań w mieście, uczestnicy rajdu spotykali się z pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców, którzy chętnie pomagali im odnaleźć konkretne lokalizacje obiektów. Z relacji  uczestników można było usłyszeć, że Płoty to bardzo piękne miasto. Zresztą trudno się z tym nie zgodzić. I właśnie po tym wydarzeniu to, co zwykle było w planach na kolejne lata, zaczęło przeradzać się w czyny. Pojawiało się coraz więcej pomysłów i konkretnych kroków, które właśnie zmieniają się w…. drużynę harcerską działającą w Płotach!

- 22. Płotowska Drużyna Harcerska nazywać się będzie „Semper in altum” czyli „Zawsze wzwyż”. Skupiać będzie dzieci i młodzież w wieku 10 – 16 lat.  Do grona jej członków może dołączyć każdy chętny. Symbolem jednostki ma być mityczny ptak - Feniks, symbol życia, witalności, wytrwałości, odrodzenia (również harcerstwa w Płotach). Drużyna przywdzieje barwy pomarańczowe z dodatkiem bieli. Jeśli chcesz odkrywać ten świat, dążyć do realizacji założonych celi, zawierać nowe znajomości, czy też po prostu świetnie bawić się, jest to miejsce idealne dla Ciebie! Oficjalne rozpoczęcie działalności jednostki, planowane jest na 15 września br., lecz już teraz można śledzić stronę facebookową drużyny pod adresem https://www.facebook.com/22PDH/ oraz oczekiwać nowych wiadomości na stronie http://www.zhp.gryfice.eu – mówi druh Sylwester Łużny, drużynowy nowej jednostki harcerskiej.
Oczywiście zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do nas lub chcą wesprzeć podejmowane przez nas działania i stać się kadrą Związku Drużyn ZHP „REGA” i być może, tworzyć kolejne jednostki.

Płotowska drużyna, będzie już 7 jednostką Związku Harcerstwa Polskiego na terenie powiatu gryfickiego. W tej chwili drużyny zuchowe i harcerskie można spotkać w Karnicach, Cerkwicy, Brojcach i Gryficach. Dodatkowym miejscem działania, jest Harcerski Klub Ratowiczy „GryfICE”, który skupia zainteresowanych pierwszą pomocą przedmedyczną.

 

Sylwester Łużny
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe