Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza na wspólne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza na wspólne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 września w Świetlicy w Rewalu i obchodzone będzie pod hasłem „Posmakuj Dziedzictwo”. Tego dnia zapraszamy do zabawy w rowerowej grze terenowej. Z pomocą dawnych fotografii odkryjemy zagadki historii Rewala, Trzęsacza oraz Śliwina. Połączymy przeszłość z nowoczesnymi trendami, zmysł wzroku z wrażeniami smakowymi. Do dyspozycji uczestników gry zostaną wypożyczone bezpłatnie rowery z Rewal Bike System. Dla najlepszych „odkrywców” czekają nagrody. Wszystkich uczestników zaprosimy na wspólne grillowanie przy Świetlicy oraz poczęstunek historycznej kuchni regionu.

Do zwiedzania czekać będą dwie wystawy Stary Rewal – Alt Rewahl – ekspozycję przygotowaną przez Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie oraz Archeologiczne Skarby Gminy Rewal – gościnną wystawę ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Zwieńczeniem Europejskich Dni Dziedzictwa będzie wykład dr Pawła Gut z Archiwum Państwowego w Szczecinie pt. „Gęsina, zupa piwna, paprykarz, pasztecik – pomorskie smaczne dziedzictwo kulinarne”.

Zapisy na grę terenową trwają do 15.09. i odbywają się mailowo pod adresem: muzeum@rewal.pl oraz telefonicznie pod numerem telefonu: 91 38 63 250.

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe