Nowogard: Gratulacje dla kolarskich mistrzów sportu

  • 1.09.2017, 06:06
  • str
Nowogard: Gratulacje dla kolarskich mistrzów sportu
Kolarskie tradycje w Nowogardzie liczą sobie już kilkadziesiąt lat. kolejne pokolenia mistrzów rowerowej rywalizacji zapisują się w historii miasta. Najważniejsze jest to, że i dzisiaj nie brakuje ich następców zdobywających sportowe laury na różnych znaczących imprezach i w różnych kategoriach wiekowych.

W środę, 30 sierpnia, burmistrz Robert Czapla zaprosił do Ratusza młodych nowogardzkich kolarzy, ich rodziców oraz trenerów i wychowawców. Wraz z podziękowaniami za aktywne promowanie Nowogardu na sportowych arenach, w imieniu swoim, władz samorządowych oraz mieszkańców miasta gratulował im osiągniętych sukcesów oraz wręczył im okolicznościowe listy gratulacyjne i symboliczne upominki. Listy grastulacyjne i upominki odebrali też rodzice trenerzy i wychowawcy młodych mistrzów kolarstwa.

Wśród wyróżnionych sportowców i trenerów znaleźli się:

Jan Zugaj – za trenerskie osiągnięcia oraz za dotychczasowe sukcesy sportowe;

Wojciech Ziółkowski - za ustanowienie rekordu Polski w jeździe godzinnej na torze podczas Grand Prix Polski w Pruszkowie;

Nikola Wielowska - za zdobycie tytułu Vice-mistrza Polski na szosie (Dwór Mazowiecki), tytułu Mistrza Polski w sprincie drużynowym na torze oraz Mistrza Polski w sprincie indywidualnym (Pruszków);

Hubert Grygowski – za zdobycie tytułu Mistrza Polski Szkółek Kolarskich na szosie w starcie wspólnym (Raszków), II miejsca na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na szosie na czas (Raszków), III miejsca na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na torze (Pruszków) oraz innych licznych sukcesów;

Jacek Fecak - za zajęcie I miejsca drużynowo w Małym Wyścigu Pokoju (Zabrze), I miejsca drużynowo w Mini Tour de Pologne (Tarnowo Podgórne), a także I miejsca w wyścigu Mini Bałtyk- Karkonosze;

Norbert Strojny – za zdobycie I miejsca drużynowo w Małym Wyścigu Pokoju (Tarnowo Podgórne), I miejsca drużynowo w Mini Tour de Pologne(Zabrze), II a także Mini Tour de Pologne (Zakopane).

List gratulacyjny otrzymał także Klub LKK Chrabąszcze Nowogard za wyniki podopiecznych. Odebrał go w imieniu klubu trener Ryszard Posadzki.

Spotkanie w Ratuszu to nie tylko gratulacje, to także okazja to luźnej rozmowy przy kawie o planach odnośnie kolejnych startów, nadziei osiągania kolejnych sukcesów a także uchylenie rąbka tajemnicy treningowej kuchni i sprzętowych nowinek a burmistrz Robert Czapla otrzymał okolicznościową koszulkę rekordu Polski w jeździe godzinnej na torze podczas Grand Prix Polski w Pruszkowie.

Wyróżnionym sportowcom życzymy kolejnych sukcesów i wytrwałości w pokonywaniu przeszkód co dla prawdziwego sportowca jest – obok talentu – ważnym czynnikiem osiągania sportowego mistrzostwa. Sukcesy nowogardzkich kolarzy to też wspaniała promocja nie tylko miasta ale całego regionu.

str

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe