Nowy projekt Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury

  • 4.09.2017, 05:10 (aktualizacja 04.09.2017 05:15)
  • mg
Nowy projekt Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury po raz kolejny otrzymało dofinansowanie ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie na realizację zadania publicznego dotyczącego ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – upowszechnianie wiedzy o zabytkach.  W tegorocznej edycji wnioskowano na zadanie „Trzebiatów 740”, w ramach którego członkowie TTK opracują, przygotują i przeprowadzą szereg zróżnicowanych, interaktywnych działań, których wspólnym mianownikiem będzie ochrona zabytkowego charakteru Trzebiatowa, zwiększenie społecznej świadomości na temat zachowanej i utraconej architektury zabytkowej miasta oraz podkreślenie znaczenia problematyki konserwatorskiej po 1945r. dla dziedzictwa kulturowego regionu na tle jubileuszu 740 - lecia otrzymania praw miejskich.

 Zadanie składać się będzie z wielu działań w tym m.in.: wykonania dokumentacji fotograficznej, kwerendy archiwalnej, zebrania materiałów ikonograficznych i bibliografii do przewodnika, wystawy, prezentacji multimedialnej i zajęć edukacyjnych. Przygotowane zostaną: wystawa ,,Ocalone – przywrócone. Niechciane – zapomniane” oraz przewodnik ,,Odkryj Trzebiatów. Hansken zaprasza!”. Ponadto odbywać się będą zajęcia edukacyjne ,,Czy zabytek to zbytek?”, spacer i warsztaty fotograficzno – historyczne ,,Zabytkowy zawrót głowy”, a także zaprosimy na spotkanie ,,Trzebiatów pomnikiem historii?”.

Wszystkie działania będą ze sobą skorelowane poprzez ideę ochrony zabytków Trzebiatowa, ich promocję, aspekty poznawczo - edukacyjne oraz upowszechnienie wiedzy na temat historii miasta i kształtowanie poczucia wrażliwości na piękno i estetykę dóbr kultury.

 

mg

mg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe