Barok w gotyku

  • 29.08.2017, 22:09
  • TOK
Barok w gotyku
Długimi brawami i apetytem na jeszcze zakończył się sobotni (26.08.), wieczorny koncert w kościele Mariackim w Trzebiatowie w ramach VIII edycji Letniego Wędrownego Festiwalu ,,Na gotyckim szlaku".

Mieszkańcy Trzebiatowa, turyści i publiczność szczecińska mieli przyjemność wysłuchać Mszy g-moll BMV 235 Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu zespołów: Szczecin Vocal Project, Orkiestra Famd.pl, solistów: Łukasza Dulewicza - alt, Szczepana Kosiora - tenor i Rafała Chalabaly - bas pod batutą znakomitego Pawła Osuchowskiego. Talent muzyków i śpiewaków oraz znakomita akustyka trzebiatowskiej świątyni sprzyjały muzycznym i estetycznym doznaniom. - Nawet strojenie instrumentów było miłe dla ucha. Nasz kościół jest stworzony do takich koncertów. Postaramy się gościć naszych wyśmienitych przyjaciół jeszcze częściej - podkreśliła Renata Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, partnera projektu. Sobotni koncert poprzedziły wytrwałe dwudniowe próby w salach Pałacu nad Młynówką. Natomiast w sobotę, przybyli na muzyczną ucztę szczecinianie mieli jeszcze możliwość poznania najciekawszych zabytków i tajemnic Trzebiatowa podczas programu turystycznego, czyli spaceru po Starym Mieście, który poprowadził Piotr Żak, historyk i regionalista. Kolejne festiwalowe koncerty jeszcze przed nami. Chętnych zapraszamy do Nowego Warpna (02.09.), Gryfina (09.09.) i Szczecina (16.09.). Szczegóły programu na www.famd.pl.

TOK

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe