NOWOGARD PRZEJMUJE SZPITAL W RESKU

NOWOGARD PRZEJMUJE SZPITAL W RESKU
Z sukcesem zakończyły się 8 miesięczne negocjacje ze Starostwem Łobeskim w sprawie przejęcia przez Nowogard w zarządzanie szpitalem w Resku.

Po wycofaniu się dotychczasowego zarządcy reskiego szpitala - Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach (MEDICAM SPZZOZ w Gryficach). - nad szpitalem   zawisła groźba likwidacji. Nowogard wyciągnął pomocną rękę i we wtorek,  29 sierpnia br.,  na 15 lat przejął kierowanie szpitalem w Resku.

Ze strony Nowogardu umowę podpisał Kazimierz Lembas – dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie, zaś ze Strony Powiatu Łobeskiego: starosta Paweł Marek i Grażyna Karpowicz – Wicestarosta. Obecni przy podpisaniu umowy byli także Robert Czapla, Burmistrz Nowogardu oraz Arkadiusz Czerwińki - Burmistrz Reska. Jest to kolejny dobry krok dla naszego szpitala.

Obecne możliwości rozwojowe placówki, nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie decyzja burmistrza Nowogardu Roberta Czapli o rozbudowie szpitala. Podpisanie umowy na rozbudowę i przebudowę Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie nastąpiło w dniu 21.04.2011 r. Wykonawcą robót została firma Skanska S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego w Lesznie - minęła właśnie czwarta rocznica uroczystego otwarcia nowego, rozbudowanego skrzydła budynku szpitalnego.

Inwestycja ta była największą w dziejach Nowogardu, której wartość wyniosła niemal 20 milionów złotych. Nowa bryła szpitala i dotychczasowe działania dyrektora K. Lembasa, które zostały dostrzeżone m.in. w rankingu Rzeczpospolitej, gdzie szpital w Nowogardzie zajął 1 miejsce w województwie i 5 miejsce w kraju pod względem zarządzania, przynoszą kolejne rezultaty.

- Przejęcie szpitala w Resku przez nasz szpital w Nowogardzie, podnosi w znaczny sposób jego rangę w regionie, a przez to staje się on kolejnym graczem na rynku usług medycznych. Jest to niewątpliwie duża szansa na dalszy rozwój naszego szpitala, ale również i dla naszej gminy oraz jej mieszkańców. - podsumował całe wydarzenie burmistrz Robert Czapla.

- Szpital w Nowogardzie wystąpił z ofertą  na operatora Szpitala w Resku, w którym prowadzona będzie przez nas działalność w zakresie ZOL (zakład opiekuńczo-leczniczy) i poradnia chirurgiczna. Wygaszono natomiast działalność oddziału internistycznego.

Przejecie Szpitala w Resku zwiększy ofertę naszego Szpitala na świadczenia medyczne w zakresie lecznictwa stacjonarnego dla mieszkańców powiatu łobeskiego (36 tysięcy mieszkańców), jak również poprawi warunki ekonomiczne poprzez zwiększenie przychodów. - powiedział Kazimierz Lembas, dyrektor nowogardzkiego szpitala.

Ze strony obecnych na podpisaniu umowy dziennikarzy, padło również pytanie odnośnie czerwcowego listu Burmistrza Nowogardu do Starosty Goleniowskiego w sprawie przejęcia i prowadzenia szpitala powiatowego w Goleniowie przez szpital nowogardzki - czy ta propozycja jest nadal aktualna?

- Jak najbardziej jest aktualna i ją podtrzymuję. - odpowiedział burmistrz Robert Czapla. - Gdy w czerwcu pisałem ten list do starosty, sytuacja szpitala w Goleniowie była zła, a w tej chwili, jak usłyszeliśmy na niedawnej konferencji p.o. prezesa spółki szpitalnej Piotra Rudzkiego, jest wręcz tragiczna. Dla nas jest to sprawa bardzo poważna, ponieważ z usług szpitala powiatowego korzystają również i mieszkańcy gminy Nowogard. Jest więc w naszym interesie ratowanie tego szpitala. Czekam na propozycje rozmów  ze strony Zarządu Powiatu Goleniowskiego My, jako Gmina jesteśmy w pełnej gotowości, aby zasiąść do wspólnych rozmów i negocjacji w sprawie przejęcia i zarządzania Szpitalem Powiatowym w Goleniowie przez nowogardzki szpital.

 

 

Piotr Suchy

Urząd Miejski w Nowogardzie

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe