3 ZŁOTE MINUTY, CZYLI 30/2 W POCIĄGU

  • 29.08.2017, 21:50
  • GSK
3 ZŁOTE MINUTY, CZYLI 30/2 W POCIĄGU
To projekt edukacyjno-prewencyjny jaki zrealizowaliśmy w ubiegły piątek w raz z Nadmorską Koleją Wąskotorową, przyznać należy, że był to dzień pełen działania co polegało przede wszystkim na szkoleniu zarówno w teorii jak i w praktyce!

Niestety z naszych obserwacji i wniosków wynika iż mimo wielu okazji jakie daje nam życie do nauki pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wiedza praktyczna społeczeństwa w tej dziedzinie jest nadal bardzo szczątkowa...
Trudno ukryć iż nasze wnioski budzą duże zaniepokojenie oraz pytanie - dlaczego mimo wielu możliwości nauki pierwszej pomocy, wiedza praktyczna społeczeństwa jest nadal szczątkowa?

Nasza obecność w pełnym oporządzeniu taktycznym budziła pośród wsiadających zarówno ciekawość jak i czasem lęk lecz kiedy dowiadywali się w jakim celu dziś podróżujemy w raz z nimi bardzo szybko się zaciekawiali tym co robimy i chętnie brali udział w naszym projekcie. Najbardziej z tego dnia cieszy fakt iż najciekawszymi i najbardziej chętnymi praktycznej nauki były dzieci!

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w warunkach utrudnionych czyli, jak poradzić sobie z reanimacją człowieka leżącego w korytarzu między siedzeniami pociągu kiedy jest on w ruchu.

Różne grupy wiekowe napotkać mogą bardzo podobne sytuacje, w których potrzebna będzie znajomość podstaw w udzielaniu pomocy drugiemu człowiekowi. Niezmiernie ważne znaczenie w ratowaniu poszkodowanych mają właśnie osoby przygodne. Często o dalszych losach życia człowieka decydują pierwsze minuty czyli decyduje to czy pomoc przyjdzie na czas. Warto więc znać podstawowe zasady działania podczas wypadków, na które napotykamy w życiu codziennym – tak, aby pomagać a nie szkodzić.

Owy projekt współrealizowany z Nadmorską Koleją Wąskotorową miał za zadanie uwrażliwić podróżujących tego dnia kolejką na krzywdę ludzką i potrzebę niesienia pomocy. Ma również wyrobić w odbiorcach umiejętność kontrolowania emocji, nie wpadania w panikę oraz unikania pochopnych działań, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie stanu poszkodowanego oraz stanowić zagrożenie dla ratującego jak i zwrócić uwagę na możliwość niesienia pomocy w warunkach znacznie utrudnionych.

Pragniemy złożyć najszczersze podziękowania wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować ten projekt!
Nadmorska Kolej Wąskotorowa - dziękujemy za zaufanie i współpracę!
- Pan Artur Wójcik - Dziękujemy za użyczeniem nam fantomów!
- Pani Wiktoria Szczęsna - Dziękujemy za fotorelację!

Mamy nadzieję iż w pamięci odbiorców naszego projektu został chodź mały procent tego co przekazaliśmy zarówno w teorii jak i w praktyce!

Grzegorz Solarz Kwiatkowski

GSK

Zdjęcia (57)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe