VII Memoriał Janusza Polubca w Płotach

  • 20.08.2017, 11:21 (aktualizacja 23.08.2017 11:24)
  • Stanisław Razmus
VII Memoriał Janusza Polubca w Płotach

W sobotę, 12 sierpnia, odbyła się już siódma edycja turnieju piłki poświęconego pamięci zmarłego w 2011 roku Janusza Polubca – piłkarza wielu klubów z regionu oraz długoletniego szkoleniowca Polonii. Tradycyjnie na widowni zasiedli członkowie rodziny zmarłego piłkarza a otwarcia turnieju dokonała żona Teresa. Delegacja sportowców, rodziny i samorządowców wraz z wiceprezesem PZPN Janem Bednarkiem złożyła kwiaty na grobie zmarłego sportowca.

Do memoriałowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn.

Oprócz płotowskiej Polonii na Stadionie Miejskim w Płotach zagrali: Lotnik Czarne (B klasa), Gardominka Mechowo (B klasa), Zieloni Wyszobór (A klasa), Sowianka Sowno (A klasa) oraz Reprezentacja Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Puchar dla najlepszej drużyny turnieju zdobyła Sowianka Sowno która wyprzedziła drużynę Zielonych Wyszobór i Polonii Płoty.

Królem strzelców okazał się Piotr Ślęzak a najlepszym bramkarzem Marcin Kopeć (Polonia Płoty).

 

Janusz Polubiec był wychowankiem Regi Trzebiatów a w swojej przygodzie z futbolem reprezentował także barwy Arkonii Szczecin, Iny Goleniów, Floty Świnoujście i Nasiennika Gryfice. Po zakończeniu czynnego uprawiania sportu był wieloletnim trenerem drużyny seniorów płotowskiej Polonii aż do 2007 roku. W przerwie letniej przed startem sezonu 2010/2011 został trenerem Sparty Gryfice. 22 października 2010 roku zmarł nagle w wieku 53 lat zostawiając w żałobie środowisko sportowe całego regionu. Niespełna rok później na stadionie w Płotach rozegrany został pierwszy memoriał mający na celu uczczenie pamięci Janusza Polubca, który wygrali gospodarze, drużyna Polonii.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe