Kolejne odkrycie w Niechorzu

  • 17.08.2017, 22:20
  • Martyna Sałek
Kolejne odkrycie w Niechorzu
Sztormowe lato przyniosło niecodzienne odkrycia na plaży w Niechorzu.

Nie tak dawno informowaliśmy o znalezisku wręgi przez p. Tomasza Kowalczyka z Wrocławia. Dziś z przyjemnością możemy ogłosić o kolejnych!

Na początku sierpnia p. Daria Gmiter z Gryfic zawiadomiła Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu o odkryciu kolejnej wręgi, tym razem sosnowej, na plaży pobliżu Latarni Morskiej w Niechorzu. W transporcie obiektu do Muzeum pomogli pracownicy Obwodu Ochrony Wybrzeża Niechorze.

Dziś p. Zbigniew Kukwa przyniósł do Muzeum inny interesujący przedmiot. Jest to narzędzie, które zostało wykonane z jednego kawałka rogu i posiadało drewnianą rękojeść (nasadzaną w widocznym otworze). Prawdopodobnie mamy do czynienia z toporkiem lub motyką sprzed kilku tysięcy lat.

Postawa obywatelska absolutnie godna naśladowania zostanie zgłoszona do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Znaleziska już niebawem będą do zobaczenia na wystawach w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

Martyna Sałek

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe